DWF Labs, RACA’ya 16 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

dwf labs racaya 16 milyon dolarlik yatirim yapti

Son dönemde Web3 şirketlerine yeni yatırımlar almaya devam ediyor. Piyasa yapıcı ve yatırım şirketi DWF Labs, Web3 oyun ekosistemini teşvik etmek adına yeni bir yatırım planını açıkladı.

RACA’ya 16 Milyon Dolarlık Yatırım

Piyasa yapıcı ve yatırım şirketlerinden birisi olan DWF Labs, belirsiz miktarda RACA kripto para birimi satın almayı da içeren bir anlaşma kapsamında Web3 şirketi RACA’ya 16 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Söz konusu finansman, RACA’nın kapsamlı bir Web3 oyun ekosistemi olma hedefine devam etmesine yardımcı olacak.

dwf labs racaya 16 milyon dolarlik yatirim yapti 2

2021 yılında kurulmuş olan RACA (eski ismiyle Radio Caca), Elon Musk’ın annesi Maye Musk’ın desteğini de almıştı. Şirket şimdiden bir R3 oyun altyapısını, SimCity benzeri sandbox oyunu USM.WORLD, sosyal parti oyunu Looki Looki Jazzi, oyunlar arası DID cüzdanı JAZ ve bir NFT pazar yeri uygulaması başlattı.

DWF Labs, kripto ayı piyasası sırasında en aktif yatırımcılardan birisi olarak gündeme geldi. Şirketin son yatırımları arasında Synthetix için 20 milyon dolarlık bir yatırım toplama ve yapay zekâ odaklı kripto protokolü Fetch.ai için 40 milyon dolarlık bir yatırım artışı bulunuyor.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
584.816,65 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
40.691,66 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
21,93 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
5.814,60 TL 1,89%
usd-coinUSDC/TRY
21,93 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
11,52 TL 0,25%
staked-etherSTETH/TRY
40.677,18 TL 0,38%
cardanoADA/TRY
7,22 TL 0,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,49 TL 0,84%
solanaSOL/TRY
414,22 TL 2,83%
Bağlantıyı kopyala