bitcoinBTC/TRY
1.097.619,69 TL 2,58%
ethereumETH/TRY
59.369,95 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.648,87 TL 1,75%
xrpXRP/TRY
17,65 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
1.680,79 TL 6,46%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
59.369,66 TL 2,00%
cardanoADA/TRY
11,13 TL 2,94%
dogecoinDOGE/TRY
2,32 TL 3,56%

Paylaş

BtcTurk Hisse Nedir?

BtcTurk hisse

Türkiye’nin ve dünyanın en eski kripto para borsalarından BtcTurk, 10. yılında “Hep Daha Fazlası Var” sloganıyla yeni ürünü BtcTurk Hisse uygulamasını duyurdu.

Bu yazımızda BtcTurk Hisse nedir, nasıl indirili ve nasıl kayıt olunur gibi en çok merak edilen soruları yanıtlayacağız.

BtcTurk Hisse Nedir?

BtcTurk Hisse, Türkiye’nin en köklü kripto para borsalarından BtcTurk’ün 10. yıl kutlamalarında duyurulan hisse senedi alım satım uygulamasıdır. Kullanıcılar BtcTurk uygulaması aracılığıyla Borsa İstanbul’da hisse alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bu ürünüyle birlikte BtcTurk, kripto paralarla geleneksel finansı tek bir çatı altında birleştiriyor. BtcTurk Hisse uygulaması aracılığıyla kullanıcılar, Borsa İstanbul takas süresi T+2’ye takılmadan anlık olarak işlem gerçekleştirebilecek. Böylelikle BtcTurk hisse kullanıcılarının bakiyeleri “anında kullan” özelliği sayesinde eş zamanlı olarak hesaplarına yatırılacak.

BtcTurk’ün bu anlamada kripto para sektörüyle özdeşleşen bir özelliği geleneksel piyasalara getirdiğini söyleyebiliriz. Ancak hepsi bu kadarla da sınırlı değil. BtcTurk Hisse platformunun öne çıkan bir diğer özelliği ise kullanıcıların özellikle hafta sonu gibi işlem saatleri dışında alım satım işlemlerine devam etmesine imkan sağlaması.

BtcTurk bu kapsamda bakiyelerini hem hisse senetleri hem de kripto para yatırımları için kullanabilecek. BtcTurk Hisse uygulaması, Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde faaliyet gösterecek.

Son olarak BtcTurk Hisse platformunun Borsa İstanbul’un yanı sıra Nasdaq ve NYSE gibi dünyanın önde gelen borsalarında işlem gören hisse senetlerine de yatırım yapma imkanı tanıdığını belirtelim.

BtcTurk Hisse resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre platform kullanıcılarına şu avantajları sağlıyor:

  • Hisse senetlerine hızlı, avantajlı ve kolay bir şekilde yatırım yapma
  • Yurt İçi ve yurt dışı piyasalarda yatırım imkanı
  • Ücretsiz ve anlık piyasa verilerine erişim imkanı
  • Oransal işlem özelliği sayesinde yurt dışı borsalarda işlem gören bir hisse senedinin tamamı yerine belirli bir kısmını satın alma imkanı
  • Avantajlı komisyon oranları

Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

BtcTurk Hisse uygulamasını şu anda halihazırda Android cihazlarda Google Play Store’da, iOS cihazlarda ise App Store’da hali hazırda kullanıma sunuldu.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala