bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,989.02 6.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,667.12 18.55%
bnb
BNB (BNB) $ 626.33 8.82%
solana
Solana (SOL) $ 181.00 1.59%
xrp
XRP (XRP) $ 0.539772 5.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.501144 7.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.163616 8.25%

Bitcoin madenciliği için ABD Başkanı Biden’e karşı çıktı

bitcoin madencilik

Dijital Ticaret Odası CEO’su Perianne Boring, ABD Başkanı Joe Biden’ın Bitcoin madenciliğine yüzde 30 vergi getirme teklifine karşı çıktı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın yönetimi, Bitcoin madenciliğine yönelik vergi teklifi sektörde ses getirdi. Birçok kişi, madencilerin Bitcoin için hayati bir öneme sahip olduğunu ve vergi teklifinin ciddi zararlar verebileceğini öne sürdü.

Dijital Ticaret Odası CEO’su Perianne Boring, Bitcoin madenciliğinin faydasını savunarak Biden yönetiminin teklifinin karşısında durdu. Boring’e göre, BTC madenciliği enerji güvenliğini geliştiriyor.

btc madenciliği

Bitcoin madenciliğine darbe: Büyük tehlike

ABD’de Bitcoin (BTC) madenciliğine yüzde 30’luk bir vergi getirileceği yönündeki haber akışı, kripto sektörünü harekete geçirdi. Biden’ın teklifi, birçok isim tarafından eleştiri aldı.

Kripto uzmanları, Bitcoin madenciliğinin BTC gidişatı üzerinde büyük bir öneme sahip olduğunu ve önüne geçilmesi halinde madencileri zorlu günlerin beklediğini dile getirdi.

Dijital Ticaret Odası CEO’su Perianne Boring de teklife karşı çıkanlar arasında yer aldı. X üzerinden paylaşımda bulunan Boring, “Beyaz Saray’ın önerdiği vergi, kazananları ve kaybedenleri seçmeye yönelik siyasi amaçlı bir başka girişimdir.” dedi.

Ayrıca Boring, kripto madenciliğini engellemenin potansiyel sonuçları konusunda uyarıda bulundu. Boring, bu tür vergilendirmelerin dijital varlık endüstrisinin gelişimini engelleyeceğini öne sürdü.

Vergi teklifi, 2025 Mali Yılı Gelir Tekliflerinin Genel Açıklamaları’nın “Dijital Varlık Madenciliği Enerji Tüketim Vergisi Getirilmesi” bölümünde belirtildi. Bu teklif, kripto madenciliği veya genel hatlarıyla BTC madenciliği yapan şirketlerin elektrik kullanımına yüzde 30 vergi getirilmesini öneriyor.

Teklife göre, vergi üç yıl içerisinde aşamalı olarak uygulanacak ve ilk yıl yüzde 10 oranında yansıtılacak.

Daha önce Riot Platforms Araştırma Başkan Yardımcısı Pierre Rochard da Biden’ın teklifine karşı çıkmıştı. Rochard, teklifin, Bitcoin’in büyümesini engellemeye çalışan ve CBDC’lerin önünü açan gizli bir girişim olduğunu iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala