Andrew Kang Kimdir ve Serveti Ne Kadar?

andrew kang 2

Andrew Kang sektörün önde gelen kripto para yatırımcısı ve risk sermayedarlarından biridir. Digital Capital Management şirketindeki görevini bıraktıktan sonra 2020 yılında Mechanism Capital’i kurdu.

Andrew Kang kripto para topluluğunda aykırı görüşleriyle, yeni girişim fırsatlarını bulma ve kripto para piyasasındaki trendleri tespit etme yetenekleriyle tanınıyor.

Andrew Kang Kimdir?

Sektörde, yatırımcı, trader ve Mechanism Capital’in kurucu ortağı olarak tanınan Andrew Kang, daha önce portföy yönetim şirketi Digital Capital Management’ta çalıştı. Andrew Kang, 2020 yılında DeFi sektöründe yaptığı başarılı yatırımlarla çeşitli girişimlerin başarıya ulaşmasında ve DeFi sektörünün büyümesinde pay sahibi oldu. Andrew Kang’in yatırım yaptığı popüler DeFi girişimleri arasında Synthetix, AAVE, 1inch gibi önde gelen protokoller yer alıyor.

Andrew Kang şu anda Mechanism Capital’in portföyünü aktif olarak yönetiyor ve Cryptorank.io verilerine göre şirketin şu anda kripto para sektöründe 79 farklı yatırımı bulunuyor. Andrew Kang’ın yönetimindeki Mechanism Capital’in yatırım yaptığı bazı girişimler şu şekilde: NEAR, Biconomy, Moonriver, JOE ve Pendle Finance.

andrew kang

Andrew Kang’ın Kişisel Serveti Ne Kadar?

Mechanism Capital’de 500 milyon doları aşkın değere sahip varlık yöneten Andrew Kang’ın şirketteki payına bakıldığında kişisel servetinin 30 milyon dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan Datawallet adlı web sitesi Andrew Kang’ın GMX platformundaki halka açık cüzdan adresini de buldu. Andrew Kang’ın BTC ve ETH gibi kripto para birimlerinde türev işlemleri yaptığı ve işlemlerin boyutunun 4-5 milyon dolar büyüklüğünde olduğu tespit edildi.

Bu veriler de göz önünde bulundurulduğunda Andrew Kang’ın en az 30 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

Andrew Kang’ın Sosyal Medya Hesapları

Kripto para topluluğu Andrew Kang’in kripto para piyasası konusundaki görüşlerine ilgi gösteriyor olacak ki Kang’ın Twitter’da 154 bin takipçisi bulunuyor. Twitter’da “@Rewkang” olarak bilinen Andrew Kang, hesabını aktif bir şekilde kullanıyor. Andrew Kang ayrıca Mechanism Capital‘de de kripto para piyasası hakkında uzun araştırmalar ve makaleler yayınlıyor.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.439,54 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
38.016,98 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.240,39 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,98 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 7,89%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
37.977,59 TL 0,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,14%
solanaSOL/TRY
421,88 TL 3,30%
Bağlantıyı kopyala