bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,572.84 0.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,185.64 1.37%
bnb
BNB (BNB) $ 602.41 0.76%
solana
Solana (SOL) $ 155.11 0.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550881 2.49%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513629 0.32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158882 2.32%

ABD’li yetkililer Binance cüzdan uygulamasını inceliyor

abd binance

ABD’de bir çok soruşturmayla karşı karşıya kalan Binance borsası bu sefer cüzdan uygulamasıyla gündemde. Ülkenin Ticaret Bakanlığı’na bağlı Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü, Binance Trust Wallet’ın Apple cihazlar için geliştirilen versiyonunda güvenlik açıklarını araştırıyor.

Yetkililerin tespit ettiği güvenlik açığına göre siber suçlular, uygulamayı kullanan kullanıcıların kripto varlıklarını kolaylıkla çalabilir. Enstitü, söz konusu zaafın anımsatıcı kelimeler oluşturmak için kullanılan “trezor-kripto kütüphanesinin” kötüye kullanılmasından kaynaklandığını belirtti.

Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü, geçtiğimiz Temmuz ayında benzer bir güvenlik açığı tespit ettiklerinin altını çizdi:

“Kötü niyetli kişiler, bir zaman diliminde oluşturdukları sistematik anımsatıcılar ile kripto para cüzdanlarına kolaylıkla erişebilir.”

ABD’li yetkililer, Binance Trust Wallet’taki açığın potansiyel sonuçları ve kapsamını tespit etmek için çalışmaya devam ediyor. Enstitü, soruşturmaya son vermesinin ardından güvenlik açığının ciddiyetini ortaya koymak için uygulamaya 0 ile 10 arasında bir puan verecek.

Geçtiğimiz ay bağımsız araştırmacı Milk Sad’in paylaştığı çalışmaya göre uygulama üzerindeki 6 bin 500 cüzdan kayıp riski oluşturuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala