bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,450.46 0.63%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,949.04 2.37%
bnb
BNB (BNB) $ 539.13 0.94%
solana
Solana (SOL) $ 133.57 1.03%
xrp
XRP (XRP) $ 0.480431 3.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.437908 2.43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.144271 3.32%

Yellen’dan ‘Güçlü Düzenleyici Çerçeve’ Çağrısı

yellendan guclu duzenleyici cerceve cagrisi

Kripto para sektörü, ülkelerin düzenleme çalışmalarını yakından takip ediyor. ABD ve Avrupa ülkeleri öncülüğünde devam eden kripto para düzenleme çalışmaları, endüstrinin geleceğini de şekillendirecek. Özellikle ABD’li piyasa düzenleyicileri, kripto şirketlerine üzerindeki baskısını artırıyor. Son dönemlerde SEC, stablecoin ve staking işlemleri yapan şirketleri radarına aldı. ABD’de gelişmeler piyasada tedirginlik yarattı. Hazine Bakanı Yellen ise kripto paraların tamamen yasaklanmayacağı yönünde görüş bildirdi.

Yellen: ABD, Tamamen Yasaklamak İçin Baskı Yapıyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto faaliyetleri için ‘güçlü düzenleyici çerçeve’ çağrısında bulundu. Yellen, ABD’nin kripto faaliyetlerinin tamamen yasaklanması için baskı yapmadığını söyledi. G20 toplantısının oturum arasında Reuters’a açıklamalarda bulunan Yellen, kripto para birimleri için güçlü düzenleyici çerçevenin önemini vurguladı.

yellendan guclu duzenleyici cerceve cagrisi1

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kripto paraların yasaklanmasının bir seçenek olabileceğini söylemişti. Georgieva, CBDC’leri stablecoin’lerden ve kripto paralardan ayırmanın gerekli olduğuna da dikkat çekti. IMF, 23 Şubat’ta kripto varlıklar ile ilgili bir eylem planı yayınlamıştı. Kuruluş, kripto para birimleri için yasal ödeme statüsünün kaldırılması için çağrı yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala