Yellen’dan ‘Güçlü Düzenleyici Çerçeve’ Çağrısı

yellendan guclu duzenleyici cerceve cagrisi

Kripto para sektörü, ülkelerin düzenleme çalışmalarını yakından takip ediyor. ABD ve Avrupa ülkeleri öncülüğünde devam eden kripto para düzenleme çalışmaları, endüstrinin geleceğini de şekillendirecek. Özellikle ABD’li piyasa düzenleyicileri, kripto şirketlerine üzerindeki baskısını artırıyor. Son dönemlerde SEC, stablecoin ve staking işlemleri yapan şirketleri radarına aldı. ABD’de gelişmeler piyasada tedirginlik yarattı. Hazine Bakanı Yellen ise kripto paraların tamamen yasaklanmayacağı yönünde görüş bildirdi.

Yellen: ABD, Tamamen Yasaklamak İçin Baskı Yapıyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto faaliyetleri için ‘güçlü düzenleyici çerçeve’ çağrısında bulundu. Yellen, ABD’nin kripto faaliyetlerinin tamamen yasaklanması için baskı yapmadığını söyledi. G20 toplantısının oturum arasında Reuters’a açıklamalarda bulunan Yellen, kripto para birimleri için güçlü düzenleyici çerçevenin önemini vurguladı.

yellendan guclu duzenleyici cerceve cagrisi1

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kripto paraların yasaklanmasının bir seçenek olabileceğini söylemişti. Georgieva, CBDC’leri stablecoin’lerden ve kripto paralardan ayırmanın gerekli olduğuna da dikkat çekti. IMF, 23 Şubat’ta kripto varlıklar ile ilgili bir eylem planı yayınlamıştı. Kuruluş, kripto para birimleri için yasal ödeme statüsünün kaldırılması için çağrı yapmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.004,21 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
33.603,07 TL 0,57%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.208,33 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,68 TL 1,12%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,29%
staked-etherSTETH/TRY
33.556,44 TL 0,94%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,17%
Bağlantıyı kopyala