bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,258.22 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,492.70 0.38%
bnb
BNB (BNB) $ 588.17 0.19%
solana
Solana (SOL) $ 132.93 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.483342 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386629 0.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123811 0.90%

Yabancı borsaların Türkiye pazarına ilgisi devam ediyor 

Dragonflydan Bitgete 10 Milyon Dolar Yatirim2

Seyşeller merkezli kripto para borsası Bitget tarafından yapılan basın açıklamasına göre şirket, Türkiye pazarına özel ürünler çıkaracak.

Türkiye pazarını “Kriptoların benimsenmesi açısından en hızlı büyüyen ve en umut verici pazarlardan biri” olarak tanımlayan Bitget’in genel direktörü Gracy Chen, 2023 yılı başında yüzde 2’lik pazar paylarını yüzde 6’ya çıkardıklarını ifade ediyor. 

‘Türkiye’de kriptonun benimsenmesini hızlandırmak istiyoruz’ 

“Türkiye’de yerelleştirilmiş ürünler yaratmayı, blokzincir tabanlı girişimler kuran gençlere yatırım yapmayı ve kriptonun kitlesel benimsenmesini hızlandırmayı planlıyoruz” diye konuşan Chen, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına önümüzdeki aylarda “Türkiye’deki müşterilerin tercihlerine göre özelleştirilmiş hizmet” sunacaklarını belirtiyor. Ancak borsa tarafından yapılan açıklamada söz konusu hizmetlerin detayı paylaşılmamış durumda. 

Bitget’in 2023 ilk çeyrek mali raporunu değerlendiren Chen, spot işlem hacimlerinin 59 milyar dolar, vadeli işlem hacimlerini 658 milyar dolar ve Kullanıcı Koruma Fonu’nun ise 338 milyon dolar kaydedildiğini vurguluyor. Bitcoin’in 2023’ün son çeyreği yaklaşırken yıl içerisinde çok dalgalanma yaşadığını belirten Chen, yıl sonuna doğru ivme kazanarak bir toparlanma görülebileceğini ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala