bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,167.19 0.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,483.80 0.52%
bnb
BNB (BNB) $ 586.80 0.03%
solana
Solana (SOL) $ 132.26 1.62%
xrp
XRP (XRP) $ 0.482642 0.83%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386321 0.59%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123435 1.33%

XRP, Koltuğu Solana’dan Geri Aldı

xrp koltugu solanadan geri aldi

Geçen hafta öne çıkan önemli olaylardan biri de Solana’nın (SOL), en değerli kripto para birimleri sıralamasında 6. sıraya yükselmesi ve Ripple’ın XRP‘sini geride bırakması olmuştu. Aradan çok fazla süre geçmedi, XRP ve SOL rekabetinde koltuğun sahibi değişti.

Coinmarketcap verilerine göre, XRP’nin piyasa değeri, 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle 50 milyar doların üzerine çıktı.

XRP ve Solana Rekabeti: 6. Sıranın Sahibi Değişti

Solana, 60 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak, en değerli kripto para birimleri arasında 6. sıraya yükselmişti. Ancak, SOL’un piyasa değeri son üç günde yüzde 20’den fazla düşerek, 47 milyar dolara geriledi. Diğer taraftan bir arkasındaki XRP’nin piyasa değeri sabit kaldı. Durum böyle olunca koltuğun sahibi de değişmiş oldu.

Santiment’e göre, perakende yatırımcılardan gelen talepteki artış nedeniyle son birkaç gün içinde XRP adreslerinin sayısı önemli ölçüde arttı. 7 Eylül 2021’de XRP’nin toplam değeri 70 milyar doların üzerine çıktı. Bu da Mayıs 2021’den görülen en yüksek seviye.

xrp koltugu solanadan geri aldi 2

Şimdilerde XRP, yaklaşık 50 milyar dolarlık piyasa değeri ile dijital para birimlerinin toplam piyasa değerinin yüzde 2’sinden fazlasını oluşturuyor. Kripto varlıkların genel piyasa değeri ise son yedi günde 200 milyar dolar düşüşle, 2 trilyon dolara indi.

XRP’nin önünde şimdi dünyanın en değerli 5. kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) var. BNB’nin şu anki toplam piyasa eğeri 67 milyar dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala