bitcoinBTC/USD
$ 62,971.87 6.73%
ethereumETH/USD
$ 3,515.27 6.57%
cardanoADA/USD
$ 0.691146 10.43%
xrpXRP/USD
$ 0.59682 2.67%
bnbBNB/USD
$ 410.63 1.07%
solanaSOL/USD
$ 129.53 15.99%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.08 8.46%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129416 32.90%
tronTRX/USD
$ 0.142648 0.28%
chainlinkLINK/USD
$ 20.20 4.81%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 1.68%
aptosAPT/USD
$ 11.95 0.49%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 6.06%
optimismOP/USD
$ 3.91 3.93%

Paylaş

Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 24 – 30 Aralık

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 24 30 Aralik

Kripto para sektöründe gündem bu günlerde oldukça hızlı değişiyor. Özellikle FTX’in iflası sonrası gelen domino etkisi, şirketler üzerindeki sisin daha da artmasına neden olurken, piyasalar da dalgalarla mücadeleyi sürdürüyor. Ancak haftanın düşen, yükselen ve gündeme gelen kripto paraları da oldukça fazla. Gelin birlikte CoinGecko‘nun hazırladığı haftanın trend coinlerine yakından bakalım.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 24 – 30 Aralık

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası bitmiş olabilir ancak etkisi hâlen devam ediyor. Öyle ki Türkiye’de haftanın en trend coini hâlen Argentine Football Association Fan Token. Arjantin’in yaşadığı zafer sonrası her ne kadar fan token’ın fiyatında can sıkıcı bir düşüş yaşasa da bu fanların vazgeçmesini sağlamadı. Öyle ki ilk sırayı bırakmayan Arjantin fan token’ı Galatasaray Fan Token ikinci sırada takip etti.

Listenin devamında yer alan Terra Luna Classic ve Solana ise yaşadığı fiyat düşüşleri ile sık sık takip edilen ve trende çıkan kriptolar oldu. Listenin devamında ise sırasıyla Star Atlas, Portugal National Team Fan Token, Bone ShibaSwap ve NEO yer aldı.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 24 – 30 Aralık

Dünyadaki trendlere baktığımızda ise farklı bir resim ile karşılaşıyoruz. Haftanın en trend coini XEN Crypto olmuş durumda. Yaşadığı fiyat hareketlerinden ziyade topluluk odaklı bir yükseliş olan XEC Crypto’yu ise son bir ay içeridinde değerinin üçte birini kaybeden solana takip ediyor.

Listenin devamında çiçeği burnunda Blockchain ağı Aptos yer alırken, sıralam şu şekilde Aleph Zero, Vaiot ve GMX.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala