bitcoinBTC/TRY
1.588.637,33 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
90.471,05 TL 2,41%
tetherUSDT/TRY
30,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.574,02 TL 5,62%
solanaSOL/TRY
3.226,31 TL 4,13%
xrpXRP/TRY
16,89 TL 3,23%
staked-etherSTETH/TRY
90.458,07 TL 2,32%
usd-coinUSDC/TRY
30,91 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
18,35 TL 5,30%
avalanche-2AVAX/TRY
1.151,90 TL 3,32%

Paylaş

Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 17 – 23 Aralık

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 17 23 Aralik

Kripto para sektöründe hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bir taraftan FTX krizinin arkasından yeni şirket sorunla ortaya çıkmaya devam ederken, diğer taraftan küresek enflasyondaki sakinleşme Bitcoin‘e (BTC) ve diğer altcoin’lere olumlu yansıyor. Bu noktada yatırımcılar da hızlı bir takip içerisine girmiş durumdalar. Gelin biz de CoinGecko‘nun hazırladığı haftanın trend coinlerini inceleyelim.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 17 – 23 Aralık

Haftanın en trend coin’i Argentine Football Association Fan Token olmuş durumda. Bu artışın en büyük sebeplerinden biri de şüphesiz token’ın yaşadığı artış. Argentine Football Association Fan Token son 7 gün içerisinde yaklaşık olarak yüzde 146 artış yaşadı. Doğal olarak bu durumda yatırımcılar da kendisine çekti. Diğer taraftan listenin 3. sırasındaki isim olan Portugal National Team Fan Token bu denli şanslı değildi. Öyle ki son 7 gün içerisinde yüzde 39 değer kaybeden token, yatırımcısını üzdü.

Listenin devamındaki coinler ise şu şekilde: Neutrino USD, Portugal National Team Fan Token, Bone ShibaSwap ve STEPN

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 17 – 23 Aralık

Kripto para dünyasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ederken kripto piyasalarındaki ilgi de günden güne değişiyor.

Bu haftanın en trend coinleri listesinde ise bu sefer Aptos yer aldı. Çiçeği burnunda Blockchain ağı Aptos haftanın trend coinleri arasında yer almayı yaptığı son anlaşmalara borçlu. Coin olarak ne yazık ki son 7 gün içerisinde yüzde 20’ye yakın bir değer kaybı yaşayan Aptos, yatırımcıları arasında sık sık takip edildi. Diğer taraftan Cosmos Hub hisse trendler listesinde bir diğer Coin oldu.

Listenin devamı ise şu şekilde; Cronos, Radix, Argentine Football Association Fan Token, Filecoin, BNB, GMX ve Polygon.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala