bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,934.13 2.63%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,054.13 1.85%
bnb
BNB (BNB) $ 557.74 2.49%
solana
Solana (SOL) $ 142.18 2.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.511413 4.64%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478001 7.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.155276 5.02%

Tether, USDT’yi Polkadot ve Kusama Ağlarında Başlatmayı Planlıyor

tether usdtyi polkadot ve kusama aglarinda baslatmayi planliyor 1

Tether, USDT’nin Polkadot ve Polkadot’un deneme ağı Kusama’da başlatılacağını duyurdu. 

Şirket, USDT’yi öncelikle Kusama ağında başlatmayı planlıyor. Projelerin Polkadot ağı üzerinde dağıtımına yardımcı olan Kusama, neredeyse Polkadot ile aynı kod tabanına sahip bulunuyor. Tether CEO’su Ardoino, Tether’in büyük olasılıkla Statemint’in piyasaya sürülmesinin ardından Statemint parachain’inde başlatılacağını aktardı. 

Statemint, geçen ay Polkadot geliştiricisi Parity Technologies tarafından tanıtılmıştı. Bu, Polkadot ve Kusama’da stablecoin gibi varlıkları dağıtma ve kullanıcılara düşük ücretler sağlama konusunda yardımcı olacak. CEO Ardoino konu hakkında şunları söyledi:

“Statemint’in önümüzdeki birkaç ay içinde lansmanını bekliyoruz. Ancak yol haritası henüz kesinleşmedi ve bu nedenle bunların hepsi hala planlama aşamasında.

Kusama’ya da bakmaya devam ediyoruz. Kusama teorik olarak, daha Statemint resmi olarak yayınlanmadan önce Tether’i parachain’ler üzerinde denememize izin verecek.”

Tether’ın Polkadot ve Kusama’da da başlamasıyla USDT tam on ağda kullanılabilir hale gelecek. Bu ağlar ise: Ethereum, Solana, Algorand, Liquid Network, EOS, Tron, Omni ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ü şeklinde. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala