Tether, USDT’yi Polkadot ve Kusama Ağlarında Başlatmayı Planlıyor

tether usdtyi polkadot ve kusama aglarinda baslatmayi planliyor 1

Tether, USDT’nin Polkadot ve Polkadot’un deneme ağı Kusama’da başlatılacağını duyurdu. 

Şirket, USDT’yi öncelikle Kusama ağında başlatmayı planlıyor. Projelerin Polkadot ağı üzerinde dağıtımına yardımcı olan Kusama, neredeyse Polkadot ile aynı kod tabanına sahip bulunuyor. Tether CEO’su Ardoino, Tether’in büyük olasılıkla Statemint’in piyasaya sürülmesinin ardından Statemint parachain’inde başlatılacağını aktardı. 

Statemint, geçen ay Polkadot geliştiricisi Parity Technologies tarafından tanıtılmıştı. Bu, Polkadot ve Kusama’da stablecoin gibi varlıkları dağıtma ve kullanıcılara düşük ücretler sağlama konusunda yardımcı olacak. CEO Ardoino konu hakkında şunları söyledi:

“Statemint’in önümüzdeki birkaç ay içinde lansmanını bekliyoruz. Ancak yol haritası henüz kesinleşmedi ve bu nedenle bunların hepsi hala planlama aşamasında.

Kusama’ya da bakmaya devam ediyoruz. Kusama teorik olarak, daha Statemint resmi olarak yayınlanmadan önce Tether’i parachain’ler üzerinde denememize izin verecek.”

Tether’ın Polkadot ve Kusama’da da başlamasıyla USDT tam on ağda kullanılabilir hale gelecek. Bu ağlar ise: Ethereum, Solana, Algorand, Liquid Network, EOS, Tron, Omni ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ü şeklinde. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala