Shiba Inu, Piyasa Değeriyle Bu Kripto Varlıkların Önüne Geçti

shiba inu piyasa degeriyle bu kripto varliklarin onune gecti

Ünlü meme token Shiba Inu (SHIB) son zamanlarda hareketli günler geçiriyor. Yaşanan bu hareketlilik ile beraber Shiba Inu’nun Twitter hesabı, bir milyon takipçiye ulaştı. SHIB ayrıca, piyasa değerine göre en büyük 15 kripto varlık arasına girdi.

CoinMarketCap verilere göre 2020 yılının sonlarında Ryoshi adlı anonim geliştirici tarafından yaratılan SHIB, şimdi Litecoin, Chainlink ve Bitcoin Cash’i geride bıraktı.

shiba inu piyasa degeriyle bu kripto varliklarin onune gecti 3

SHIB, 10 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece yüzde 20 oranında gerisinde bulunuyor.

shiba inu piyasa degeriyle bu kripto varliklarin onune gecti 2

Shiba Inu’nun Piyasa Değeri 12 Milyar Doları Aştı

Kripto varlık hızla yükselmeye devam ediyor. 7 gün içerisinde yüzde 300’den fazla yükseldi. SHIB şu sıralar en iyi performans gösteren kripto varlık haline geldi.

Ayrıca Shiba Inu’nun günlük hacmi 19.4 milyar dolara kadar yükseldi. Kripto para şu anda Binance, Coinbase ve Huobi’de en çok işlem gören kripto para birimleri arasında yer alıyor.

söz konusu olan kripto varlığın bu yükseliş trendi, Dogecoin ve Shiba Inu hayranları arasındaki sert rekabetin içine soktu. Kendini Dogecoin milyoneri ilan eden Glauber Contessoto kısa süre önce Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in kendisine hediye edilen SHIB tokenlerinin bir kısmını bağışladığını ve geri kalanını yaktığını hatırlattı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 485.501,44 TL 6,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.407,70 TL 1,22%
cardano
Cardano (ADA) 19,48 TL 0,77%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.822,23 TL 0,78%
xrp
XRP (XRP) 9,47 TL 0,57%
solana
Solana (SOL) 1.377,46 TL 1,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 279,16 TL 2,14%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,10%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,17 TL 6,77%
Copy link
Powered by Social Snap