bitcoinBTC/TRY
1.274.462,22 TL 0,99%
ethereumETH/TRY
65.502,83 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.681,61 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
18,26 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
1.861,85 TL 4,98%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
65.520,76 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
12,89 TL 5,73%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 5,43%

Paylaş

SBF’nin Kefaleti Sonrası Alameda’nın Cüzdanı Aktif Oldu

SBFnin Kefaleti Sonrasi Alamedanin Cuzdani Aktif Oldu

Kripto para sektöründe son dönemin belki de en kritik konusu FTX ve yan şirketi Alameda. İki şirketin kendi arasındaki iflasa neden olan kullanıcı varlıklarını kullanma stratejisi, birçok şirketin başını yakmış durumda. Ancak iflas yaşansa da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Öyle ki Alameda ile ilişkili kripto cüzdanlarında Sam Bankman-Fried‘in kefalet ile serbest bırakılmasından birkaç gün sonra para transferi gerçekleştirildi.

SBF’nin Kefaleti Sonrası Alameda’nın Cüzdanı Aktif Olması Dikkat Çekti

FTX ve Alameda arasındaki bağ oldukça kritik. İki şirket, FTX‘e yatırılan varlıkları farkı stratejiler ile izinsiz bir şekilde kullanmış ve bu varlıklarla yatırım, sponsorluk ve satın alımlar gerçekleştirmişti. Ancak Binance’in FTT’lerini satmaya karar vermesi ile patlak veren bu strateji, FTX ile birlikte birçok şirketin ölümüne neden oldu. Sam Bankman-Fried kısa bir süre önce tutuklansa da kefalet ile serbest bırakıldı. İşin ilginç tarafı ise bu noktada başladı.

Öyle ki Alameda ile bağlantılı kripto cüzdanlarından Bankman-Fried‘in çıkışı sonrası para transferleri tespit edildi.

Twitter üzerinden Ergo isimli hesabın paylaştığı zincir üstü veriler incelendiğinde Alameda‘ya ait cüzdanlardan 600’ün üzerinde ETH alınım, bunun bir kısmının USDT’ye takas edildiği görüldü. Diğer kısmı ise ChangeNow‘a gönderildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala