bitcoinBTC/TRY
1.122.203,83 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
60.550,72 TL 0,07%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.619,89 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
17,75 TL 0,42%
solanaSOL/TRY
1.777,49 TL 1,10%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
60.488,85 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,23%

Paylaş

SBF’nin hayatı belgesel oluyor: Kripto Kralının Çöküşü

sbf

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman Fried’ın hayatı belgesel olacak. BBC tarafından çekilecek olan belgeselde, borsayı iflasa sürükleyen süreç bilinen ve bilinmeyen tüm detaylarıyla ele alınacak.

“Kripto Kralının Çöküşü”

Bir zamanlar dijital para ekosisteminin önde gelen liderlerinden biri olarak bilinen Sam Bankman-Fried (SBF), şimdi British Broadcasting Corporation (BBC) tarafından yayınlanacak olan ve merakla beklenen bir belgeselin konusu olacak. BBC iPlayer platformundaki bir podcast’te yer alan habere göre, belgesele “Panorama: Kripto Kralının Çöküşü” adı verilecek.

SBF 1

BBC ise SBF’yi dijital para ekosisteminde devrim yaratmak için yola çıkmış ancak sonunda en büyük kaybeden haline gelmiş ve yıllarca hapis cezası alma ihtimali olan biri olarak özetledi. Medya devi, belgeseli hazırlamak için SBF’nin eski sınıf arkadaşları, meslektaşları ve içeriden kişilerle FTX türev borsasının hangi temelde çöktüğüne dair daha fazla bilgi edinmek amacıyla bir dizi röportaj yaptığını söyledi.

BBC belgeseli, göz ardı edilen ve sonunda firmayı iflasa sürükleyen kırmızı bayraklara odaklanacak ve bunun altında yatan etki tüm kripto dünyasında hissedilecek. Sam Bankman-Fried hakkındaki BBC belgeselinin ilk yayın tarihinden itibaren 11 ay boyunca yayında olması planlanıyor.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala