bitcoinBTC/TRY
1.267.454,21 TL 0,15%
ethereumETH/TRY
68.129,53 TL 0,47%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.948,36 TL 0,98%
xrpXRP/TRY
19,17 TL 0,17%
solanaSOL/TRY
2.156,54 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.022,21 TL 0,50%
cardanoADA/TRY
17,25 TL 2,91%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 3,10%

Paylaş

Savaş, Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek? Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Melis Hazal Karagöz’ün moderatörlüğünde bu hafta Erkan Öz, İsmail Hakkı Polat, Cemil Şinasi Türün’ün değerlendirmeleri ile Rusya Ukrayna Savaşının Bitcoin ve altcoinlere etkileri hakkında konuşacağız. Bitcoin neden düşüyor, altcoinler ne ne olur, altcoinler ne zaman yükselir? Rusya Ukrayna krizi dolar ve altını etkilediği gibi kripto paraları da etkiledi mi? Gibi birçok soruya yanıt bulundu.

Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

Melis Hazal Karagöz ilk olarak Rusya Ukrayna Savaşının Bitcoin ve altcoinlere etkileri üzerine bir soru yöneltti. Melis Hazal Karagöz, İsmail Hakkı Polat’a “Bitcoin neden düşüyor, altcoinler ne ne olur, altcoinler ne zaman yükselir?” şeklinde soru sordu:

İsmail Hakkı Polat şu şekilde yanıt verdi:

Söz konusu bu savaş süreci olayı oldukça farklı bir noktaya evrildi. Yani aslında çok klasik başladı diyebiliriz. Savaşın ilan edilmesinin hemen ardından altın fiyatları fırladı. Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para piyasası aşağıya doğru indi. Hatta bu çeşitli spekülasyonlara neden oldu.

Melis Hazal Karagöz Cemil Şinasi Türün’e ise “Rusya cephesinde ekonomik anlamda ne gibi gelişmeler var?” şeklinde soru yöneltti:

Cemil Şinasi Türün ise şu şekilde yanıt verdi:

Daha önceki veteran programında konuştuğumuz bir konu vardı. Rusya kripto paralar ile ilgili yeni bir kanun çıkarttı. 18 Şubat’ta meclisten geçti ve onaylandı. Bunun yanında ekonomik yaptırımlar bende Rusları beklediklerinden daha fazla etkiledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala