bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,365.44 0.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,971.86 0.88%
bnb
BNB (BNB) $ 534.18 0.55%
solana
Solana (SOL) $ 133.09 0.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.481779 2.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.439432 1.57%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.144994 1.51%

Savaş, Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek? Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Melis Hazal Karagöz’ün moderatörlüğünde bu hafta Erkan Öz, İsmail Hakkı Polat, Cemil Şinasi Türün’ün değerlendirmeleri ile Rusya Ukrayna Savaşının Bitcoin ve altcoinlere etkileri hakkında konuşacağız. Bitcoin neden düşüyor, altcoinler ne ne olur, altcoinler ne zaman yükselir? Rusya Ukrayna krizi dolar ve altını etkilediği gibi kripto paraları da etkiledi mi? Gibi birçok soruya yanıt bulundu.

Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

Melis Hazal Karagöz ilk olarak Rusya Ukrayna Savaşının Bitcoin ve altcoinlere etkileri üzerine bir soru yöneltti. Melis Hazal Karagöz, İsmail Hakkı Polat’a “Bitcoin neden düşüyor, altcoinler ne ne olur, altcoinler ne zaman yükselir?” şeklinde soru sordu:

İsmail Hakkı Polat şu şekilde yanıt verdi:

Söz konusu bu savaş süreci olayı oldukça farklı bir noktaya evrildi. Yani aslında çok klasik başladı diyebiliriz. Savaşın ilan edilmesinin hemen ardından altın fiyatları fırladı. Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para piyasası aşağıya doğru indi. Hatta bu çeşitli spekülasyonlara neden oldu.

Melis Hazal Karagöz Cemil Şinasi Türün’e ise “Rusya cephesinde ekonomik anlamda ne gibi gelişmeler var?” şeklinde soru yöneltti:

Cemil Şinasi Türün ise şu şekilde yanıt verdi:

Daha önceki veteran programında konuştuğumuz bir konu vardı. Rusya kripto paralar ile ilgili yeni bir kanun çıkarttı. 18 Şubat’ta meclisten geçti ve onaylandı. Bunun yanında ekonomik yaptırımlar bende Rusları beklediklerinden daha fazla etkiledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala