RTFKT’nin COO’su, Kimlik Avı Dolandırıcılığının Kurbanı Oldu

rtfktnin coosu kimlik avi doland

Son dönemde birçok dolandırıcılık haberleri ile karşılaşıyoruz. Bu kez Nike’ın Web3 kolu olan RTFKT’nin COO’su Nikhil Gopalani, bir kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı oldu. Gopalani neredeyse tüm NFT‘lerini kaybetti.

RTFKT’nin COO’su, Kimlik Avı Dolandırıcılığına Uğradı

Nike’ın sahibi olduğu bir kripto markası olan RTFKT’nin COO’su, bir kimlik avı dolandırıcılığına uğradı ve hemen hemen tüm NFT’lerini kaybettiğini açıkladı.. Nikhil Gopalani, resmi Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili olarak paylaşımda bulundu.

rtfktnin coosu kimlik avi dolandiriciliginin kurbani olduDD

Nikhil Gopalani şu şekilde açıklama yaptı:

Akıllı bir Kimlik Avcısı tarafından saldırıya uğradım. Bazı diğer NFT’lerimi sattım. Açıkçası buna oldukça üzüldüm ve incindim ve bütün gün gerçekten hareket edemedim.

OpenSea faaliyeti, görünüşe göre kimlik avcısının Gopalani’nin cüzdanındaki taban fiyatlarla 175.000 dolardan fazla değere sahip iki haneli CloneX, RTFKT, Loot Pods ve Crypto Kicks NFT’ler dahil olmak üzere NFT’leri boşaltmak için iki cüzdan kullandığını gösteriyor. Etkilenen cüzdan, birçok para çekme işleminden sonra şu anda Etherscan’de toplam varlık değerini 0,11 dolar olarak gösteriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.966,41 TL 1,85%
ethereumETH/TRY
30.618,29 TL 1,98%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.119,18 TL 1,35%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,49 TL 2,67%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,39 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 3,25%
okbOKB/TRY
846,31 TL 2,70%
Bağlantıyı kopyala