bitcoinBTC/USD
$ 63,054.89 6.19%
ethereumETH/USD
$ 3,495.57 4.38%
cardanoADA/USD
$ 0.691897 7.90%
xrpXRP/USD
$ 0.599591 1.64%
bnbBNB/USD
$ 412.41 0.39%
solanaSOL/USD
$ 130.51 14.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.52 7.59%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129657 30.68%
tronTRX/USD
$ 0.142885 0.44%
chainlinkLINK/USD
$ 20.29 3.61%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.10 2.94%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.66%
optimismOP/USD
$ 3.93 2.27%

Paylaş

Romanya, Kripto Vergi Kaçakçılığı Konusunda Harekete Geçti

romanya kripto vergi kacakciligi konusunda harekete gectissads

Kripto para sektöründe vergilendirme konusu oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Bu konu üzerinde çalışan ülkeler de vergi kaçakçılığı konusunda gardını almış durumda. Çıkan son haberlere Romanya’daki yetkililer, kripto para birimi operasyonlarından vergi kaçırdığı şüphesiyle birden fazla baskın düzenledi.

Romanya, Kripto Vergi Kaçakçılığı için Adım Attı

Romanya’daki yetkililer, kripto para birimi operasyonlarından elde edilen geliri gizlediğinden şüphelenilen kişilere karşı bir düzineden fazla baskın düzenledi. Aramalar, kripto yatırımcıların değeri 50 milyon doları aşan kripto varlıkları bildiremediğini tespit eden daha önceki bir soruşturmanın ardından 2022’nin sonlarında gerçekleştirildi.

romanya kripto vergi kacakciligi konusunda harekete gectisfddf

Romanya’daki polis ve vergi yetkilileri, kripto para birimleriyle yapılan işlemlerden elde edilen kazançları gizleyerek vergi kaçırmakla suçlanan kişilere yönelik soruşturma kapsamında geçen yılın sonbaharında 17 baskın düzenledi. Bilgileri Romania Journal ile paylaşan Iordăchescu & Asociații hukuk firmasının ortağı Cristian Roman’a göre, başkent Bükreş’in yanı sıra Dâmbovița, Ilfov ve Olt ilçelerinde adresler arandı.

Araştırmacılar, saklamaya çalıştıkları vergiye tabi gelirin dijital para birimleriyle yapılan işlemlerden elde edildiğini iddia ediyor. Ön tahminlere göre, faaliyetleri devlet bütçesinde toplam 650.000 dolar tutarında kayıpla sonuçlandı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala