bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 71,133.06 6.67%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,666.88 18.79%
bnb
BNB (BNB) $ 619.53 7.63%
solana
Solana (SOL) $ 181.22 2.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.536607 4.53%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.499315 7.30%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.162996 8.28%

Robinhood CFO’su: Spot Bitcoin ETF’ler sorun yaratmadı

Robinhood CFO

Robinhood CFO’su Jason Warnick, Bitcoin ETF işlemlerinin spot BTC alım satımına olumsuz yansımadığını ifade etti.

Spot Bitcoin ETF’ler, 10 Ocak tarihinde onaylandı ve 11 Ocak’ta işleme başladı. 2023’ün Eylül ayından bu yana beklenilen ETF’ler, işleme başladıktan sonra tepkilerin odağında yer aldı. Özellikle ETF’lerin ilk işlem haftası oldukça sancılı geçti. Grayscale’den BTC çıkışları ve diğer ETF sağlayıcılarının yeterli alım yapamaması piyasa düşüşüne neden oldu.

Spot Bitcoin ETF’lerin Bitcoin’e sorun yaratacağı gündemde yer edinirken, Robinhood CFO’sundan konuyla ilgili açıklama geldi. Robinhood CFO’su Warnick, spot Bitcoin alım satımından vazgeçip ETF alan insanların oldukça az sayıda olduğunu ifade etti.

Robinhood CFO Warnick

Robinhood CFO’sundan dikkat çeken açıklamalar

Robinhood’un finans şefi Jason Warnick, Bitcoin’in genel görünümüne ve Robinhood’un çeyrek sonuçlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Warnick, 2023 yılının son çeyrek sonuçlarını değerlendirdi. Robinhood’un finans şefi, dördüncü çeyrek sonuçlarının beklenenden daha iyi geldiğini belirtti. Warnick, Robinhood kullanıcılarının ETF’lerden ziyade spot Bitcoin alım satımına odaklandığını ifade etti.

Spot Bitcoin ETF’lerin piyasaya çıkmasının “yamyamlaşma” olmadığını söyleyen Warnick, Robinhood kullanıcılarının sadece yüzde 5’inin ETF’lere yöneldiğini belirtti. Robinhood CFO’suna göre Bitcoin ETF’leri sorun yaratmadı.

Kullanıcılarının yüzde 95’inin spot Bitcoin alım satımı yaptığının altını çizen Warnick, “Bunun çoğunlukla katkı maddesi olduğunu gördük. Spot alım satımdan vazgeçip ETF alan bazı trader’lar vardı ama bu daha çok bir istisnaydı. Genel olarak bunu yamyamlaşma olarak görmüyoruz. Katkı sağlıyor.” dedi.

Warnick, Robinhood platformundaki ETF’lerin yükselişe geçmesinin sebebi olarak emeklilik hesaplarını gösterdi. Warnick, kullanıcıların emeklilik hesaplarına ETF eklediğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala