bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,638.12 2.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,808.53 1.68%
bnb
BNB (BNB) $ 598.26 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 177.16 0.55%
xrp
XRP (XRP) $ 0.524913 0.39%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.463396 4.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.159497 4.33%

Robert Kiyosaki, gümüş ve Bitcoin satın almaya devam ediyor

robert kiyosaki bitcoin

“Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabı ile ünlenen yazar ve iş adamı Robert Kiyosaki, sosyal medyada dikkat çeken yeni paylaşımlar yaptı. Kiyosaki, X hesabından attığı son tweette ABD’de gündem olan CBDC’leri yerden yere vurdu.

Bankacılık krizi ve ufukta bir savaş ihitmali üzerinde duran ünlü isim, devletlerin CBDC’ler ile vatandaşları gözetleyeceğini iddia etti:

Kiyosaki, merkez bankası dijital para birimlerine eleştirisinin yanında ABD dolarını “sahte” olarak nitelendirdi. Yatırımcıların yakından tanıdığı isim, bir kez daha Bitcoin ve gümüş tavsiyesi verdi:

“Lütfen dikkatli olun. Bankacılık krizi daha kötüye gidiyor. Savaş tehlikesi artıyor. Merkez bankaları bizi gözetleyecek bir CBDC ihraç etmek için çalışıyor. Ben Bitcoin ve gümüş satın almaya devam ediyorum. Sahte ABD dolarının yerine gümüşü kullanacağım.”

Robert Kiyosaki, hafta sonunda yaptığı bir başka paylaşımda BTC fiyatının düştüğü senaryoda daha fazla satın alacağını belirtmişti. Ünlü isim, Bitcoin fiyatının Haziran 2024’te 100 bin doları görmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala