bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,753.96 0.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,532.82 0.32%
bnb
BNB (BNB) $ 621.82 3.99%
solana
Solana (SOL) $ 172.41 0.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608184 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585957 0.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199506 1.42%

Ripple CEO’su: Şirket Ortadan Kalksa Dahi XRP İşlemleri Devam Eder

ripple ceosu sirket ortadan kalksa dahi xrp islemleri devam eder

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, katıldığı bir haber programında SEC davasının olası sonuçları hakkında konuştu. Garlinghouse, şirketin ortadan kalması halinde dahi XRP işlemlerinin süreceğini söyledi.

Ripple CEO’su, haber programı Axios’a konuk oldu. SEC davası hakkında konuşan Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

“Bir menkul kıymete sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP işlem yapmaya devam eder.”

Bilindiği gibi Ripple, geçtiğimiz Aralık ayınca ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmişti. Şirketin kripto para birimi XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak tanımlayan SEC, şirketi bu satışlardan kar elde etmekle suçluyor.

“Sektörü Olumsuz Etkiliyor”

Garlinghouse, davanın sektöre olan etkilerinden de bahsetti. Ona göre Ripple davası, alandaki girişimcileri ABD dışına iterek sektörü olumsuz etkiliyor:

“Bu sadece Ripple için kötü değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde genel anlamda kripto paralar için kötüdür ve bu bu girişimcilik faaliyetini Amerika Birleşik Devletleri dışına taşınmasına neden oluyor. Bunun kripto para endüstrisi için kesinlikle olumsuz olduğunun işareti olduğunu düşünüyorum.”

XRP, yayın saati itibariyle 0.47 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala