bitcoinBTC/TRY
1.595.315,00 TL 1,13%
ethereumETH/TRY
91.190,14 TL 1,82%
tetherUSDT/TRY
30,89 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
11.702,62 TL 6,81%
solanaSOL/TRY
3.219,81 TL 3,26%
xrpXRP/TRY
16,88 TL 2,43%
staked-etherSTETH/TRY
91.183,03 TL 1,67%
usd-coinUSDC/TRY
30,87 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
18,37 TL 4,03%
avalanche-2AVAX/TRY
1.161,48 TL 2,07%

Paylaş

Porto Riko, Blockchain Teknolojisi için Harekete Geçiyor

blockchain teknolojisi finansal hizmetlerde nasil kullaniliyorwesd

Birçok ülke blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor. Çıkan son haberlere göre; Porto Riko Ekonomi ve Ticaret Geliştirme Departmanı (DDEC), devletin şirketlere sunduğu vergi avantajlarını almak için blockchain projelerinin izlemesi gereken kuralları tanımladığı bir belge yayınladı. DDEC Sekreteri Luis Cidre’ye göre eylem, blockchain şirketleri için bir kesinlik ve istikrar yaratmayı amaçlıyor.

Porto Riko Blockchain için Kurallar Oluşturuyor

Porto Riko, ABD ada topraklarında operasyonlar kurmakla ilgilenen blockchain şirketlerini çekmek için hamleler yapıyor. 23 Şubat’ta Porto Riko Ekonomi ve Ticaret Geliştirme Departmanı (DDEC), daha fazla blockchain şirketinin bölgeye çekilmesine öncülük edecek bir düzenleyici çerçeveyi açıklayan bir mektupla ilgili bilgi yayınladı.

1072346 2100129893

DDEC sekreteri Manuel Cidre, bu hareketle Porto Riko’nun kendisini bir parçası olarak konumlandırmayı beklediğini açıkladı. blockchain şirketleri için en çok aranan yerler. Cidre, şunları kaydetti:

Bu çabayla, dünya çapında pek çok ekonomik faaliyetin yaratıldığı ve adanın bir istisna olmadığı ve olmaması gereken, gelişmekte olan bir teknolojiyi ele almada proaktif olmaya çalışıyoruz.

Belge ayrıca, sektördeki hangi faaliyetlerin teknoloji ihracatçıları için muafiyet almaya uygun olduğunu belirlediği için, blockchain ile ilgili hizmetlerini ihraç etmeye çalışan ulusal şirketler için başka önemli tanımlar da ortaya koyuyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala