Nexo, Web3 Projeleri için Nexo Ventures’ı Başlattı

nexo web3 projeleri icin nexo venturesi baslatti

Kripto para birimlerinin hızla benimsenmesi ile beraber birçok şirket yatırım kollarını genişletmeye başladı. Son olarak kripto para kredileri platformu olan Nexo da Web3 projeleri ve satın almaları için 150 milyon dolarlık bir girişim kolu kurdu. Söz konusu duyuru Nexo’nun resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu.

Nexo’dan Web3 Projeleri için Yeni Girişim Kolu: Nexo Ventures

Kripto para kredileri platformu Nexo bugün yaptığı açıklamada, Nexo Ventures‘ın Web 3, merkezi olmayan finans (DeFi) inovasyonu, NFT’ler, metaverse ve GameFi’nin yanı sıra ödemeler ve ticaret altyapısı ve uyumluluk hizmetlerine yatırım yapacağını duyurdu .

Nexo Ventures, ve Yatırımlar Başkanı CFA’dan Tatiana Metodieva ise konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Nexo kullanıcılarının bizimle birlikte yatırım yapmasını sağlamanın fizibilitesini de keşfedeceğini ve böylece yatırımcı çeşitlendirmesini ve servet maksimizasyonunu kolaylaştırmak için yeteneklerimizden yararlanacak. Misyonumuz ise kripto devrimini ilerletmeye yardımcı olan girişimcileri yükseltmek. Nexo Ventures, dijital varlıkların sürekli benimsenmesini ve Web3 ekosisteminin genişlemesini sağlamayı hedefliyor.

Nexo Ventures, yatırım için beş temel alana odaklanacak:

  • Web3
  • DeFi İnovasyonu
  • Metaverse, NFT’ler ve GameFi
  • Ödemeler ve Ticaret Altyapısı
  • Uyumluluk Çözümleri
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.201,93 TL 0,81%
ethereumETH/TRY
33.711,76 TL 0,83%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,49%
bnbBNB/TRY
6.245,64 TL 0,77%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,59%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 2,53%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,79%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,46%
staked-etherSTETH/TRY
33.662,08 TL 0,83%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 0,44%
Bağlantıyı kopyala