MoonPay, İşten Çıkarma Yaptıklarını Reddetti

moonpay ingilterenin finansal yurutme otoritesine kayit yaptirdiadff

Son dönemde birçok şirket piyasada yaşanan hareketlilik nedeniyle çalışanlarını işten çıkarmaya karar verdi. Son olarak MoonPay, işten çıkarma yapmadığını bu durumu ekibi doğru şekilde ölçeklendirme olarak tanımlıyor.

MoonPay: İşten Çıkarma Yapma Denemez, Ekibi Doğru Şekilde Ölçeklendirdik

Şirketin her seviyesindeki düzinelerce ayrılmaya rağmen, kripto ödemelerinde başarılı olan MoonPay, insanları işten çıkarmadığı konusunda ısrar ediyor. Son altı ayda en az 40 çalışan başlangıçtan ayrıldı veya işten çıkarıldı. Daha da çarpıcı olanı, hesaplamalara göre, geçen yılın başından bu yana MoonPay‘den ayrılan 50’den fazla kişinin ortalama kullanım süresi 10 ayı geçmiyor.   

ekonomist 53 0e195086177a4d

MoonPay, çalışan sayısının geçen yılın Mart ayından bu yana 190’dan 279’a çıktığını söylüyor. Ayrıca şirket işe almaya devam ediyor, bu da son kesintilerden kaynaklanan personel sayısında herhangi bir azalma olmayacağı anlamına geliyor.

Bir sözcü yaptığı açıklamada, “MoonPay ekibi akıllı bir şekilde ölçeklendirdi ve ölçeklendirmeye devam ediyor” dedi.

Yine de bu karmaşaya rağmen MoonPay, çalışan sayısının geçen yılın Mart ayından bu yana 190’dan 279’a çıktığını söylüyor. Ve şirket işe almaya devam ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.685,15 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
38.230,45 TL 0,34%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.257,84 TL 0,73%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
10,62 TL 6,47%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,95%
staked-etherSTETH/TRY
38.231,25 TL 0,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,27%
matic-networkMATIC/TRY
18,16 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala