bitcoinBTC/TRY
1.275.611,73 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
68.457,28 TL 0,82%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
6.968,61 TL 2,58%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 4,16%
solanaSOL/TRY
2.195,88 TL 5,27%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.460,17 TL 0,89%
cardanoADA/TRY
17,80 TL 12,57%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 3,48%

Paylaş

Metaverse Evreninde Galatasaray – Barcelona Maçı Yorumu

Metaverse dünyasını deneyimlediğimiz yeni programımız Metaverse Kulübü, Black Studio işbirliği ile ilk bölümü yayınlandı. Melis Hazal Karagöz’ün sunumu ile gerçekleşen Metaverse Kulübü’nün ilk konuğu Uğur Karakullukçu oldu. Uğur Karakullukçu ile beraber metaverse hakkında konuşuldu.

Metaverse Kulübü‘nde Nelerden Bahsedildi?

Melis Hazal Karagöz programın ilk kısmında Uğur Karakullukçu’ya “Daha önce metaverse ile ilgili bir deneyimin oldu mu?” şeklinde bir soru yöneltti:

Uğur Karakullukçu şu şekilde yanıt verdi:

Daha önce oynadığım bir oyun vardı. Orada ticaret yapıyordum. Yani aslında oyun içerisinde gemi alıp satıyordum. Metaverse ile böyle bir deneyimim oldu. Bu arada gerçekten düşününce baya aslında online yaptığım ve kendini karakterinin olduğu bir alandı. Bu tarz oyunları daha önce çok oynadım. Genellikle online temalı oyunlar çok oynadığım için bana çok garip gelmiyor. Hatta gelecekte daha güzel daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Toparlamak gerekirse bundan 10 yıl sonra metaverse dediğimiz kavramın daha temel bir alanda olacağını düşünüyorum.

Uğur Karakullukçu ayrıca metaverse ile ilgili olarak şunları da ekledi:

Genel anlamda ne olursa olsun metaverse’ün gelecekte önemli bir yerde olacağını düşünüyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala