KriptoVeteran: Mega Boğa Sezonu Mu Geliyor? 2022’de Dolar Ne Olur?

Paribu Sponsorluğundaki #KriptoVeteran’ın yeni bölümü yayında. Melis Hazal Karagöz’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen, KriptoVeteran’da bu hafta Erkan Öz, Cemil Şinasi Türün ve İsmail Hakkı Polat ile birlikte, kripto varlık piyasalarında yaşanan son gelişmelerden bahsedildi.

Konu Başlıkları

  • Kripto varlık piyasalarında yaşanan son gelişmeler
  • Mega boğa sezonu geliyor mu?
  • Temel ve teknik analiz yatırımcıya ne kazandırır?
  • 2022’de dolar ne olur?
  • Uluslararası gelişmeler neler?

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Erkan Öz’e “Mega boğa sezonu geliyor mu?” diye sordu:

Erkan Öz “Mega boğa çok fazla konuşulmaya başladı. Kripto para piyasaları da çok fazla moda olmaya başladı. Eskiden 2017 modası çekmişti. Şimdi NFT modası, metaverse modası, oyun odası ve şimdi de Mega modası geldi. Şimdi bunlar piyasaya yeni geldiği için daha iştah arttırdı. Bunlar belki de piyasayı pompalama modaları diye düşünüyorum. Ayrıca bunlara mega boğa demek yerine son dönemeç demeyi daha uygun buluyorum” dedi.

Melis Hazal Karagöz, İsmail Hakkı Polat’a “Temel ve teknik analiz yatırımcıya ne kazandırır?” şeklinde soru yöneltti:

İsmail Hakkı Polat “Sürekli piyasaya bakanlar al- sat mantığı ile değil de sürekli bakanlar sürekli kaybediyor. Zaten profesyonel olarak konuyu özümsemiş ve gerçekten de bir hayat biçimi biri değilseniz psikolojimiz bozuluyor. Bu yüzden yatırımcıları tavsiye bölümü gerçekten Mega boğada yatırımcılara tavsiyeler başlığı olarak da atabiliriz. Dünyada artık Hiperenflasyon, yüksek enflasyon hayat pahalı ile birlikte durum buraya doğru gidiyor” diye konuştu.

Melis Hazal Karagöz, Cemil Şinasi Türün’ “2022’de dolar ne olur?” diye sordu:

Cemil Şinasi Türün “Uzun zamandır Erkan’ın takipçisiyim izliyorum. Erkan uzun zamandır anlatıyor. Amerikan Merkez Bankası’nın basmış olduğu dolardaki arz miktarı öyle bir miktara çıktı ki tüm analizciler bu işten şunu düşünüyor bu kadar karşılıksız para basılması, ekonomiye değmiyor ve içine girmiyor diye düşünüyorlar. ” şeklinde konuştu.


Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala