bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,267.22 0.01%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,495.05 0.11%
bnb
BNB (BNB) $ 588.44 0.38%
solana
Solana (SOL) $ 133.53 0.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.484277 0.64%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386532 0.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124213 0.29%

KriptoVeteran: Kripto Paralar Enflasyondan Korur mu?

Melis Hazal Karagöz’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen, Paribu Sponsorluğundaki #KriptoVeteran’ın yeni bölümü yayında. Erkan Öz, Cemil Şinasi Türün ve İsmail Hakkı Polat ile birlikte, Bitcoin’de yaşanan uluslararası gelişmeleri kripto varlık piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Konu Başlıkları:

  • Bitcoin ETF gelişmeleri
  • Hiperenflasyon geliyor mu?
  • Bitcoin, Türkiye için güvenli liman olabilir mi?

Melis Hazal Karagöz, ilk olarak İsmail Hakkı Polat’a Bitcoin’de yaşanan ETF gelişmeleri ile ilgili yorumlarını sordu:

İsmail Hakkı Polat İlk ETF sanırım 2014 yılında geldi. O zamandan beri yani sürekli olarak da para piyasalarında konuşulan bir konu. Piyasalarında savunması yani defansı yapılan şeydi. Aslında her sene bunun iki üç kere muhabbeti olur. Bununla beraber sürekli olarak red ile sonuçlandı. Şimdi ise ilk defa olumlu olarak sonuçlandı. Özellikle önceki programlarda konuştuğumuz gibi düzenlemeler öncesinde, Bitcoin en azından vadeli işlemler ETF’lerine yeşil ışık yakmasını söylemesi bir nebze başarı ile sonuçlandı. Bu ETF haberi ile Bitcoin’in Amerikan sermaye piyasalarına görkemli bir giriş oldu” dedi.

Melis Hazal Karagöz Erkan Öz’e “Hiperenflasyon geliyor mu?” diye sordu:

Erkan Öz “2013 yılında biz bunu söyledik. 2020’de kriz olacağını daha sonra da enflasyon başlayacağını söyledik. Bu kadar erken söyleyince bir anlamı olmuyor. Amerika’da enflasyon da, biz hiperenflasyon da ne anlıyoruz. Yılda yüzde 100 ya da 80 90 yıllarda bizim yaşadığımız şimdi ne yazık ki yoluna girmek üzere olduğumuz bir durumdayız. İnşallah böyle bir durum olmaz. Ayrıca örnek vermek gerekirse Arjantin’de böyle yüzde binin üzerinde olan enflasyon, enflasyondur” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala