KriptoVeteran: Kripto Paralar Enflasyondan Korur mu?

Melis Hazal Karagöz’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen, Paribu Sponsorluğundaki #KriptoVeteran’ın yeni bölümü yayında. Erkan Öz, Cemil Şinasi Türün ve İsmail Hakkı Polat ile birlikte, Bitcoin’de yaşanan uluslararası gelişmeleri kripto varlık piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Konu Başlıkları:

  • Bitcoin ETF gelişmeleri
  • Hiperenflasyon geliyor mu?
  • Bitcoin, Türkiye için güvenli liman olabilir mi?

Melis Hazal Karagöz, ilk olarak İsmail Hakkı Polat’a Bitcoin’de yaşanan ETF gelişmeleri ile ilgili yorumlarını sordu:

İsmail Hakkı Polat İlk ETF sanırım 2014 yılında geldi. O zamandan beri yani sürekli olarak da para piyasalarında konuşulan bir konu. Piyasalarında savunması yani defansı yapılan şeydi. Aslında her sene bunun iki üç kere muhabbeti olur. Bununla beraber sürekli olarak red ile sonuçlandı. Şimdi ise ilk defa olumlu olarak sonuçlandı. Özellikle önceki programlarda konuştuğumuz gibi düzenlemeler öncesinde, Bitcoin en azından vadeli işlemler ETF’lerine yeşil ışık yakmasını söylemesi bir nebze başarı ile sonuçlandı. Bu ETF haberi ile Bitcoin’in Amerikan sermaye piyasalarına görkemli bir giriş oldu” dedi.

Melis Hazal Karagöz Erkan Öz’e “Hiperenflasyon geliyor mu?” diye sordu:

Erkan Öz “2013 yılında biz bunu söyledik. 2020’de kriz olacağını daha sonra da enflasyon başlayacağını söyledik. Bu kadar erken söyleyince bir anlamı olmuyor. Amerika’da enflasyon da, biz hiperenflasyon da ne anlıyoruz. Yılda yüzde 100 ya da 80 90 yıllarda bizim yaşadığımız şimdi ne yazık ki yoluna girmek üzere olduğumuz bir durumdayız. İnşallah böyle bir durum olmaz. Ayrıca örnek vermek gerekirse Arjantin’de böyle yüzde binin üzerinde olan enflasyon, enflasyondur” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala