Kripto Veteran’ın Konuğu: Paribu CEO’su Yasin Oral

kripto veteranin konugu paribu ceosu yasin orala

Kripto Veteran’ın Twitter Spaces yayınının konuğu Türkiye merkezli kripto para borsası Paribu’nun CEO’su Yasin Oral oldu. Paribu CEO’su Yasin Oral ile birlikte Kripto Veteran’ın bu Twitter Spaces yayınında İsmail H. Polat, Erkan Öz ve Cemil Şinasi Türün de yer aldı. Twitter Spaces’te Yasin Oral, sektörde yaşanan gelişmelere ve Paribu’nun global kullanıcıları da kabul edeceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Paribu’nun Gelecek Planları

Blokzincir teknolojileri dünya genelinde hızla benimsenmeye devam edilirken, ülkemizde de blokzincir odaklı girişimler yakından takip ediliyor. Kripto Veteran’ın Twitter Spaces yayınında, Paribu CEO’su Yasin Oral blokzincir ve Paribu’nun gelecek planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Yasin Oral açıklamasında Paribu‘nun amacının yarının inşa edilmesi olduğunu ve blokzincir teknolojisi ile birlikte de Paribu’nun yarının dünyasını inşa etmeye odaklandığına dikkat çekti. Yasin Oral, konuşmasında FTX’in çöküşüne de değindi. 

FTX çöküşünün birkaç yönü olduğunu belirten Oral, şirketin kullanıcı varlıklarını kullanmasının en büyük sıkıntı olduğunun altını çizdi.  Yasin Oral açıklamasında, kullanıcı varlıklarına her ne olursa olsun dokunulmaması gerektiğine dikkat çekti. Yaşanan son olayların sektörel bir yaralanmaya sebep olmayacağını düşündüğünü belirten Oral, yaşananlara rağmen kullanıcıların merkeziyetsiz borsaya geçme eğiliminde olmadığı yorumunda bulundu.

Blokzincir alanındaki regülasyonlara da değinen Yasin Oral, şeffaflığın ve ortak bir regülasyonun önemli olduğunu belirtti. Yasin Oral ayrıca endüstrisinin ayakta durması için regülatörlerin beklenmemesi gerektiğini ve şirketlerin bağımsız denetçilerle birlikte çalışması gerektiğini belirtti. 

Paribu’nun gelecek planları hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Yasin Oral, Paribu’nun global bir iş yaptığını ancak şimdilik sadece Türkiye’den kullanıcı kabul ettiğini belirtti.

Paribu’nun yurt dışından kullanıcı alabilecek bir şirket olduğunu vurgulayan Yasin Oral, Paribu’ya yeni bir versiyonunun geleceğini ve bu versiyonla birlikte global kullanıcıları da kabul edeceğini açıkladı. Paribu’yu sadece kripto para işlem platformu olarak konumlandırmadıklarını belirten Oral, ilerleyen süreçte yeni projelerinin ve ortaklıklarının da olacağını dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.974,73 TL 2,89%
ethereumETH/TRY
40.921,13 TL 5,08%
tetherUSDT/TRY
23,49 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.558,16 TL 8,00%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,24%
staked-etherSTETH/TRY
40.898,80 TL 5,07%
cardanoADA/TRY
5,68 TL 23,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,14%
tronTRX/TRY
1,57 TL 13,81%
Bağlantıyı kopyala