Kripto Para Dünyasının Kazandıran Kriptoları

kripto para dunyasinin kazandiran kriptolari

Kripto para sektörü hızla büyümeyi sürdürürken, yatırımcılar da varlıklarını kriptoya aktarmayı sürdürüyor. Bunu son dönemde hızla artan aktif cüzdan sayılarından kolaylıkla anlayabiliyoruz. Biz de her hafta olduğu gibiz sizlere bu kripto paralardan en çok kazandıranları sizler için derledik. Öncelikle:

Near Protocol BTCHaber.com 1

Haftanın Yıldızı: NEAR Protocol (NEAR)

Haftanın en çok artanlar kısmında yer verdiğimiz haftanın yıldızı konumunda bu sefer oldukça büyük bir yükseliş ile NEAR yer alıyor. Program ve uygulamaları merkeziyetsiz bir platform ile web üzerinde kullanılanılabilir hale getirmeyi amaçlayan NEAR Protocol, bu hafta yüzde 76 artarak 15.88 dolara ulaştı ve yeni bir ATH belirledi.

Near protocol BTCHaber.com 2

Aave: Yüzde 36 Artış

Kripto paralarda en çok artanlarda ikinci sıradan yer alan Aave (AAVE) yüzde 36’lık bir artış işe yatırımcısını en çok sevindiren kripto paralar arasında yer alıyor. Etheruem Blockchain ağı (ERC-20) üzerine kurulan ve açık kaynaklı bir proje olan Aave, Mayıs 2021’de ATH belirlemiş ve 632 dolara kadar çıkmıştı. Ancak yılın ilerleyen dönemlerinde bu performansı sürdüremeyen Aave, içeriğimizin yazımı itibarıyla 266 dolardan fiyatlanıyor. Son olarak Aave’nin haftanın başında 169 dolar olduğunu belirtelim.

Terra Luna BTCHaber.com

Terra (LUNA): Yüzde 34 Artış

Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulu olan Terra projesi, küresel ödeme sistemleri için stablecoin çözümleri kullanan bir protokol olarak karşımıza çıkıyor. Projenin yerel token’ı olan LUNA ise hafta içerisinde hızlı bir artış yaşayarak dikkatleri üzerine çekiyor. Haftanın ilerleyen günlerinde hızlı bir artış yakalan LUNA, ufak bir düzeltme sonrası yüzde 34 artışla haftayı kapattı. İçeriğimizin yazımı itibarıyla ise 97.25 dolardan fiyatlanıyor.

Fantom FTMBTCHaber.com

Fantom (FTM): Yüzde 30 Artış

Yıl boyunca dikkat çeken artışlar yaşayan Fantom (FTM), bu hafta da artanlar listemizde yer edinmeyi başardı. Haftanın başından bu yana değerinin neredeyse üçte biri kadar artan FTM, 2.5 dolar sınırını yeniden aşmış buluyor. Haftanın başında 1.29 dolaran fiyatlanan FTM, içeriğimizin yazımı itibarıyla ise 2 dolar değerinde.

SuhiSwap SUSHI BTCHaber.com

SushiSwap (SUSHI): Yüzde 28 Artış

Küresel olarak gerçekleştirilen kripto para regülasyonları, hem kripto para borsalarını hem de kullanıcılarını oldukça etkiliyor. Son dönemde ki bazı ülkelerin kripto borsalarına baskı uygulaması üzerine kullanıcılar merkeziyetsiz borsalara (DEX) yönelmiş durumda. Durum böyle olunca da en çok kullanılan DEX’lerden biri olan SushiSwap‘da bundan etkilenmiş durumda. DEX‘in yerel token’ı SUSHI ise bundan etkilenerek yüzde 28’lik bir artış gösterdi ve bu hafta 8 dolara ulaştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
600.496,18 TL 3,47%
ethereumETH/TRY
40.757,07 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
23,46 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
5.538,41 TL 8,42%
usd-coinUSDC/TRY
23,48 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
11,52 TL 6,39%
staked-etherSTETH/TRY
40.729,34 TL 5,53%
cardanoADA/TRY
5,65 TL 23,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 11,84%
tronTRX/TRY
1,56 TL 14,23%
Bağlantıyı kopyala