bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,453.80 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,505.94 3.15%
bnb
BNB (BNB) $ 604.11 1.04%
solana
Solana (SOL) $ 143.22 4.69%
xrp
XRP (XRP) $ 0.505038 3.31%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.402214 3.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.129286 5.66%

Kripto endeks fonu nedir? Nasıl yatırım yapılır? Bitcoin endeks fonları

Kripto gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ettikçe, günlük kullanıcılar için yatırım fırsatları olarak daha fazla kripto endeks fonunun ortaya çıktığını görmemiz mümkün. BTCHaber TV olarak, Amerikan borsalarında nasıl işlem yapıldığını ele aldık.  Kripto Bülten, Melis Sarı’nın sunumuyla sizlerle. 

Kripto endeks fonu nedir?

Bir kripto endeks fonu, basitçe geleneksel bir endeks fonu fikrini alıyor ve temel varlıkları şirket hisseleri yerine kripto paralarla değiştiriyor.  Bununla birlikte, kripto endeks fonları hala gelişme aşamasında ve şu anda çok az sayıda mevcut. Kripto endeks fonlarına geçmeden önce, geleneksel endeks fonları hakkında temel bir anlayışa sahip olmak en doğrusu.  En basit ifadeyle, bir endeks fonu, belirli bir varlık sepetini izlemek için tasarlanmış bir yatırım portföyü anlamına geliyor. Hisse senetlerini güvenli bir şekilde alıp satabilmeniz için lisanslı brokerleri seçmek önemli. 

Bir endeks fonu, temelde endeksteki her şirketin birçok küçük diliminden oluştuğu için portföyleri çeşitlendiriyor. Bu, yatırımınızın tek bir şirketin başarısına bağlı olmadığı, tüm endeksin performansını bir bütün olarak takip ettiği anlamına geliyor. Kısacası, bir endeks fonu daha geniş bir piyasa teşhiri sunuyor.

Daha fazlası için BTCHaber TV’yi takip edebilirsiniz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Melis Sarı

5 Ağustos 1997 yılında Moskova’da doğdu. Öğrenim hayatına İstanbul’da başlayıp 2014 yılında Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünde okudu ve 2020 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca kamera önü eğitimleri alarak 2019 yılında Başkent İletişim’de Diksiyon dersleri almaya başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala