bitcoinBTC/TRY
1.583.536,33 TL 1,67%
ethereumETH/TRY
90.036,69 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
30,85 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
11.708,50 TL 7,09%
solanaSOL/TRY
3.161,38 TL 4,74%
xrpXRP/TRY
16,69 TL 3,10%
staked-etherSTETH/TRY
90.043,80 TL 2,69%
usd-coinUSDC/TRY
30,90 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
18,03 TL 4,31%
avalanche-2AVAX/TRY
1.135,51 TL 3,81%

Paylaş

Kripto Destekli Bilgi Yarışması Trivians’tan Blockchain Adımı

Kripto Destekli Bilgi Yarismasi Trivianstan Blockchain Adimi

Blockchain tabanlı oyunların popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Özellikle metaverse ve “… to earn” konseptinin oldukça popüler olduğu bir dönemdeyiz. Bu oyun türlerinden biri olan move to earn ise güç geçtikçe daha büyük oyuncu kitlelerine ulaşıyor. Son olarak ise adı move to earn konseptinden tanıdık olan OynaKazan tarafından geliştirilen Trivians, bilgi yarışması konseptini Blockchain ile birleştiriyor.

Bilgi Yarışması Oyunu Trivians ile Blockchain’e Geliyor

Bir dönem para vererek oynadığımız oyun sektörü, günümüzde oldukça farklı boyutlara taşındı. Artık para vererek aldığımız eşyaları, oyun içinde kazanarak kripto paralara dönüştürebiliyoruz. Bu noktada özellikle gelişmekte olan ülkeler tarafından oldukça ilgi gören play to earn modeli, Axie Inifnity ve Sandbox gibi oyunlarda başarısını gösterdi. Son olarak uzun bir süredir bilgi yarışması oyunu ile tecrübe kazanan OynaKazan, bu konsepti Blockchain’e taşıyor.

Girişimin odaklandığı konsept ise diğer play to earn oyunlarından çok da farklı değil. Öyle ki Trivians, kullanıcılarına tek kişilik ve çok kişilik oyunlarda doğru cevapladıkları her genel kültür sorusu için TRIVIA token’ı verecek.

1 Temmuz’da PancakeSwap topluluk oylamasına sunulan Trivians girişimi, aldığı yüzde 98 oranındaki evet oyu ile kolları sıvadı. 7 Temmuz’da IFO’sunu gerçekleştiren girişim, PancakeSwap’ta 10 dakika içerisinde arz edilen tutarın yüzde 203’ü kadar talep topladı. Proje böylelik 2 Milyon dolara yakın fon elde etti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala