bitcoinBTC/TRY
1.589.410,21 TL 1,24%
ethereumETH/TRY
90.494,86 TL 2,11%
tetherUSDT/TRY
30,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.558,87 TL 5,66%
solanaSOL/TRY
3.233,73 TL 2,82%
xrpXRP/TRY
16,89 TL 3,05%
staked-etherSTETH/TRY
90.446,32 TL 2,07%
usd-coinUSDC/TRY
30,95 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
18,30 TL 5,60%
avalanche-2AVAX/TRY
1.151,28 TL 2,66%

Paylaş

Kraken Japonya’dan İkinci Kez Ayrılıyor

Kraken Japonyadan Ikinci Kez Ayriliyor

Kripto para sektöründeki dalgalanmalar tüm hızıyla devam ederken kripto şirketleri üzerinden baskı günden güne artıyor. Bu noktada merkezi borsalar da en çok etkilenen aktörler arasında. Bazı ülke düzenleyicilerinin borsalar üzerindeki yoğun bakısı, borsaların operasyonlarını yürütmekte zorlanabiliyorlar. Kraken ise bu nedenle Japonya’dan ikinci kez çekiliyor.

Kraken Japonya'dan İkinci Kez Ayrılıyor

Düzenleyici Baskısı Kraken’i Japonya’dan İkinci Kez Çıkmaya İtti

Kripto para borsaları üzerindeki baskı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu noktada en katı ülkeler ise Asya ülkeleri olmuş durumda. Çin işi kökünden yasaklayarak en uç örneği teşkil etmeye devam ediyor. Güney Kore ise her ne kadar dolandırıcı ve hack grupları ile savaşını sürdürse de kripto şirketlerine baskıyı giderek artırıyor.

Japonya da benzer bir katı politikaya sahip. Kraken ise Japonya’nın bu katı kripto tutumunun ikinci kez kurbanı olmuş durumda. Öyle ki küresel kripto para borsası Kraken, “zayıf kripto piyasası” nedeniyle kaynaklarındaki baskıyı gerekçe göstererek Japonya‘daki faaliyetlerini ikinci kez geri çekmeye karar verdi.

28 Aralık tarihli bir blog gönderisinde açıklama yapan Kraken, Japonya’daki faaliyetlerini durdurmaya ve 31 Ocak 2023’e kadar Finansal Hizmetler Ajansı kaydını silmeye karar verdiğini duyurdu. Şirket ek olarak bu adımın kaynak ve yatırımlara öncelik verme çabalarının bir parçası olduğunu söylediğini belirterek şunları söyledi:

“Japonya’daki mevcut piyasa koşulları, küresel olarak zayıf bir kripto piyasasıyla birleştiğinde, Japonya’daki işimizi daha da büyütmek için gereken kaynakların şu anda haklı olmadığı anlamına geliyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala