bitcoinBTC/TRY
1.275.590,08 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
65.843,50 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.689,42 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
18,17 TL 1,51%
solanaSOL/TRY
1.841,32 TL 4,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.971,62 TL 1,25%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 8,83%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 9,90%

Paylaş

Kazakistan, 106 Kripto Madencisinin Operasyonlarını Durdurdu

kazakistan 106 kripto madencisinin operasyonlarini durdurdu

Çin’in kripto para madenciliğini yasaklamasından sonra Kazakistan, madencilerin en önemli adreslerinden biri oldu. Ancak Kazakistan, yasadışı kripto para madencilerine göz açtırmıyor. Bu kez alınan bir karar ile 106 yasadışı kripto madencisinin faaliyetleri durduruldu.

Kazakistan, 106 Kripto Madenciyi Daha Radarına Aldı

Kazakistan’ın yasadışı kripto madencilerine uyguladığı baskı, 106 madenciyi daha operasyonları durdurmaya zorladı. Söz konusu yapılan açıklamada; ülkenin devlet kurumları tarafından yürütülen soruşturmaların ardından, işletmelerin 55’inin gönüllü olarak kapatıldığı belirtildi.

kazakistan 106 kripto madencisinin operasyonlarini durdurdu 2

Ayrıca açıklamaya göre, 51 kişinin vergi ve gümrük kaçakçılığından ve özel ekonomik bölgelere izinsiz ekipman yerleştirmekten şüpheleniliyor.

Bunun yanında Kazakistan, kripto para madencilerine yönelik yürüttüğü incelemeler sonucunda bazı önemli siyasi ve ticari isimlere de rastladı. Bu isimler arasında Kazakistan’ın kurucu cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in kardeşi Bolat Nazarbayev, Central Asian Electric Power Corp.’un yönetim kurulu başkanı Alexander Klebanov ve Kazakistan’ın en zengin isimlerinden Kairat Itegmenov yer alıyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Kazakistan mali izleme kurumu toplamda 25 ceza davası açtı. Ayrıca değeri 193 milyon dolar olan 67.000 makineye de el koydu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala