Kanada’nın İlk Düzenlenmiş Kripto Para Borsası Wealthsimple Crypto Açıldı

Kanadanin Ilk Duzenlenmis Kripto Para Borsasi Wealthsimple Crypto Acildi 1 scaled

Kanada’da düzenlenen ilk kripto para borsası olan Wealthsimple Crypto, ticaret platformunu bugün halka açıyor.

22 Eylül’den itibaren Kanada’daki 13 eyalet ve bölgedeki kullanıcılar yeni ürüne kaydolabilecek ve kripto para ticareti yapmaya başlayabilecek.

Açılışta Wealthsimple Crypto, kullanıcıların platformun mobil uygulaması üzerinden Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) alıp satmalarına olanak tanıyacak. Para yatırma ve çekme işlemleri yalnızca Kanada doları cinsinden yapılabilir.

Kamu lansmanından önce Wealthsimple Crypto beta sürümünde mevcuttu ve Kanadalıların platformu kullanmaya davet edilmek üzere bir bekleme listesine katılmalarına izin veriyordu. Wealthsimple temsilcilerine göre, şimdiye kadar 130.000’den fazla Kanadalı bekleme listesine katıldı.

Wealthsimple, kendi sıcak veya soğuk cüzdanlarında herhangi bir kripto para birimi varlığını tutmayacaktır. Wealthsimple’ın genel danışmanı Blair Wiley, Wealthsimple’daki kripto para saklama hizmetinin Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan Amerika Birleşik Devletleri merkezli büyük bir dijital varlık platformu olan Gemini tarafından sağlandığını söylüyor.

Wiley’e göre Gemini ile işbirliği, Wealthsimple Crypto’nun Kanada’da düzenlenmesine katkıda bulunan faktörlerden biri. Yönetici daha önce çok fazla hizmet sunmaya çalışmanın, tamamen düzenlenmiş bir borsa haline gelmeye engel olabileceğini söyledi ve şunları belirtti:

“Muhtemelen en basit açıklama, bizden önce gelenlerin her şeyi yapmaya çalıştığıdır – müşteriler için kripto para alıp sat, bir borsa işlet, müşterilerin satın aldığı kripto paraları elinde tut. Ve bu faaliyetlerin her birinin kendi uzun yasal gerekliliklerin listesi. Bir işletme tüm bunları yapmaya çalışırsa, düzenleyici onayı almayı çok daha zor hale getirir.”

Toronto merkezli Wealthsimple, Y kuşağına odaklanan bir Kanadalı çevrimiçi yatırım yönetimi hizmetidir. Şirket, Temmuz 2020’de kripto ticareti sunmayı planladığını duyurdu .

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala