Kanada, Kuzey Amerika’nın İlk Bitcoin ETF’sini Onayladı

Abone Ol:google-news
0
12/02/2021

Perşembe günü yayımlanan kayıtlara göre Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Purpose Investments Inc. tarafından yönetilen ilk halka açık Bitcoin ETF’sini onayladı. EFT, Kanada’nın British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland ve Labrador, Northwest Territories, Yukon ve Nunavut bölgelerinde geçerli olacak.

Bir The Block haberine göre, Cidel Bank Canada’nın yan kuruluşu Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak öne çıkıyor. Kripto para dünyasının önde gelen isimleri olan yatırımcılar Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss’un sahibi olduğu Gemini şirketi, fonun alt sorumlusu olarak belirlendi. Ernst&Young ise, fonun denetçiliğini yapacak.

Ürün listelendiğinde, Bitcoin Fund gibi ürünlerle birlikte işlem görecek. Fonun yöneticiliğinde Kanadalı varlık yönetim şirketi 3iQ yer alıyor.

Bu gelişme, ABD’nin uzun süredir reddettiği bu türden ürünlerin piyasaya sürülmesine neden olabilecek olası bir adım olarak değerlendirilmesinden ötürü kripto para topluluğunda sevinçle karşılandı.

SEC komisyon üyesi Hester Pierce, Perşembe günü yaptığı açıklamada ABD’nin bir Bitcoin ETF’sine hazır olduğunu söylemişti. Pierce ayrıca, yukarıda bahsi geçen reddedilmelere de itiraz etti.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 278.004,53 TL 0,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.429,28 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.452,37 TL 2,90%
cardano
Cardano (ADA) 10,01 TL 1,73%
xrp
XRP (XRP) 5,05 TL 1,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,02%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,63 TL 0,41%
polkadot
Polkadot (DOT) 109,40 TL 3,00%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,01%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap