bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,782.09 2.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,050.94 2.09%
bnb
BNB (BNB) $ 556.69 1.20%
solana
Solana (SOL) $ 141.92 1.87%
xrp
XRP (XRP) $ 0.519203 3.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478733 2.07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.1525 0.32%

Kanada, Kuzey Amerika’nın İlk Bitcoin ETF’sini Onayladı

kanada kuzey amerikanin ilk bitcoin etfsini onayladi

Perşembe günü yayımlanan kayıtlara göre Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Purpose Investments Inc. tarafından yönetilen ilk halka açık Bitcoin ETF’sini onayladı. EFT, Kanada’nın British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland ve Labrador, Northwest Territories, Yukon ve Nunavut bölgelerinde geçerli olacak.

Bir The Block haberine göre, Cidel Bank Canada’nın yan kuruluşu Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak öne çıkıyor. Kripto para dünyasının önde gelen isimleri olan yatırımcılar Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss’un sahibi olduğu Gemini şirketi, fonun alt sorumlusu olarak belirlendi. Ernst&Young ise, fonun denetçiliğini yapacak.

Ürün listelendiğinde, Bitcoin Fund gibi ürünlerle birlikte işlem görecek. Fonun yöneticiliğinde Kanadalı varlık yönetim şirketi 3iQ yer alıyor.

Bu gelişme, ABD’nin uzun süredir reddettiği bu türden ürünlerin piyasaya sürülmesine neden olabilecek olası bir adım olarak değerlendirilmesinden ötürü kripto para topluluğunda sevinçle karşılandı.

SEC komisyon üyesi Hester Pierce, Perşembe günü yaptığı açıklamada ABD’nin bir Bitcoin ETF’sine hazır olduğunu söylemişti. Pierce ayrıca, yukarıda bahsi geçen reddedilmelere de itiraz etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala