bitcoinBTC/TRY
760.915,51 TL 0,22%
ethereumETH/TRY
45.493,51 TL 0,40%
tetherUSDT/TRY
27,55 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.863,05 TL 1,01%
xrpXRP/TRY
14,68 TL 5,02%
usd-coinUSDC/TRY
27,55 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.485,53 TL 0,68%
solanaSOL/TRY
651,73 TL 2,02%
cardanoADA/TRY
7,12 TL 1,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,03%

Paylaş

Kamboçya Merkez Bankası, Blockchain Ödeme Sistemini Başlattı

Kambocya Merkez Bankasi Blockchain Odeme Sistemini Baslatti 1

Ülkenin merkez bankasına göre, Kamboçya’nın blockchain tabanlı ödeme platformu – Kamboçyalı merkez bankacılarının Bakong adını verdiği dijital para benzeri sistem – Çarşamba günü yayına girdi.

Bakong’un lansmanı, Kamboçyalılara, dijital cüzdanları bir blok zinciri üzerinden birbirine bağlayan QR kodları ve telefon numaraları ile anında mobil ödemeler yapmak için devlet tarafından onaylanmış bir platform sağlıyor.
Kamboçya Ulusal Bankası, Japon teknoloji şirketi Soramitsu tarafından tasarlanan Hyperledger Iroha blok zincirinin tepesinde Bakong’a ev sahipliği yapıyor.

Çoğu merkez bankası dijital para birimi projesinin aksine, Bakong dijital olarak yerel parayı içermez – tamamen fiat desteklidir. Kullanıcılar, dolar ile desteklenen ödemeler yapabilirler.

Kamboçya, Bakong’u ödeme sistemini modernize etme ve ekonomisini dolarlardan arındırma konusunda kritik bir adım olarak görüyor. Merkez bankasında müdür yardımcısı olan proje lideri Serey Chea, Çarşamba günü Bakong’un e-ödemelerinin COVID-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olacağını iddia etti.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala