IMF’nin Eski Baş Ekonomisti SVB Krizi Sonrası Değerlendirme Yaptı

imf eski bas ekonomisti bankacilik risklerinin surdugunu soyledi

Kısa süre önce Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın batmaları sonucu piyasa oldukça hareketlendirmişti. Birçok isim bu konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son olarak Silicon Valley Bank ve Credit Suisse’in kurtarılmasından sonra eski Uluslararası Para Fonu (IMF) baş ekonomisti Raghuram Rajan, bankacılık sektörünün daha fazla istikrarsızlık yaşamaya mahkum olduğu konusunda uyardı. 

IMF’nin Eski Baş Ekonomistinden SVB Krizi Sonrası Uyarı

Küresel mali krizi neredeyse on yıl önce öngören ve şu anda Hindistan Merkez Bankası başkanı olan Rajan, bir rapora göre on yıldır merkez bankalarından gelen likidite nedeniyle finansal sistemin kırılgan olduğu konusunda uyardı.

imf eski bas ekonomisti bankacilik risklerinin surdugunu soyledi 1

Raghuram Rajan konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

En iyisini umuyorum, ancak kısmen gördüklerimizin bir kısmı beklenmedik olduğu için daha fazlasının gelebileceğini umuyorum. Tüm endişe, çok kolay paranın ve uzun bir süre boyunca yüksek likiditenin, her şeyi tersine çevirdiğinizde kırılgan hale geldi.

Ayrıca Raghuram Rajan SVB ve Credit Suisse’deki sorunların bankacılık sistemindeki daha büyük kusurların belirtileri olduğu yönündeki önceki uyarılara ağırlık veriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
555.720,45 TL 0,56%
ethereumETH/TRY
38.465,83 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.290,12 TL 0,64%
usd-coinUSDC/TRY
20,62 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,48 TL 0,76%
staked-etherSTETH/TRY
38.447,49 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 2,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,77%
matic-networkMATIC/TRY
18,51 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala