bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,981.14 1.00%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,066.50 0.65%
bnb
BNB (BNB) $ 559.23 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 143.13 0.51%
xrp
XRP (XRP) $ 0.517484 3.82%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.482114 2.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153601 1.12%

IMF’nin Eski Baş Ekonomisti SVB Krizi Sonrası Değerlendirme Yaptı

imf eski bas ekonomisti bankacilik risklerinin surdugunu soyledi

Kısa süre önce Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın batmaları sonucu piyasa oldukça hareketlendirmişti. Birçok isim bu konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son olarak Silicon Valley Bank ve Credit Suisse’in kurtarılmasından sonra eski Uluslararası Para Fonu (IMF) baş ekonomisti Raghuram Rajan, bankacılık sektörünün daha fazla istikrarsızlık yaşamaya mahkum olduğu konusunda uyardı. 

IMF’nin Eski Baş Ekonomistinden SVB Krizi Sonrası Uyarı

Küresel mali krizi neredeyse on yıl önce öngören ve şu anda Hindistan Merkez Bankası başkanı olan Rajan, bir rapora göre on yıldır merkez bankalarından gelen likidite nedeniyle finansal sistemin kırılgan olduğu konusunda uyardı.

imf eski bas ekonomisti bankacilik risklerinin surdugunu soyledi 1

Raghuram Rajan konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

En iyisini umuyorum, ancak kısmen gördüklerimizin bir kısmı beklenmedik olduğu için daha fazlasının gelebileceğini umuyorum. Tüm endişe, çok kolay paranın ve uzun bir süre boyunca yüksek likiditenin, her şeyi tersine çevirdiğinizde kırılgan hale geldi.

Ayrıca Raghuram Rajan SVB ve Credit Suisse’deki sorunların bankacılık sistemindeki daha büyük kusurların belirtileri olduğu yönündeki önceki uyarılara ağırlık veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala