bitcoinBTC/TRY
739.378,19 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
45.177,08 TL 3,23%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.875,44 TL 1,16%
xrpXRP/TRY
13,96 TL 2,23%
usd-coinUSDC/TRY
27,31 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.180,09 TL 3,18%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,22%
solanaSOL/TRY
544,02 TL 3,33%

Paylaş

Hindistan, Yapay Zeka ve Blockchain’in Benimsenmesini İstiyor

hindistan yapay zeka ve blockchainin benimsenmesini istiyordsfdf

Hindistan, metaverse, blockchain, Web3 ve yapay zeka konularını yakından takip ediyor. Özellikle bu konular çerçevesinde iş birlikleri ve yeni çalışmalar yapan Hindistan, bu konuların ülkede daha çok benimsenmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mahesh Kumar Jain, konu hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Hindistan, Yapay Zeka ve Blockchain’in Ön Plana Çıkması için Mesai Harcıyor

Hindistan Merkez Bankası’nı (RBI) temsil eden üst düzey bir federal yetkili olan Mahesh Kumar Jain, sürdürülebilir büyüme ve istikrarı sağlamak için tüm bankaların yapay zeka (AI) ve blockchain teknolojisini benimsemesini talep etti. Hindistan bankalarının yöneticileri için RBI tarafından düzenlenen bir konferansta Jain, sürdürülebilir büyüme ve istikrar etrafındaki risk stratejilerini de ele aldı.

Mahesh Kumar Jain, ilk olarak gelecekteki risklere hazırlıklı olmak konusunda kurumsal yönetişimin, yönetişim yapısının ve süreçlerinin öneminden bahsetti. Bunun yanında teknolojik aksamalar, gelişen müşteri beklentileri ve diğerlerinin yanı sıra siber güvenlik tehditlerinin de bankalar için yeni risk grupları olduğunu dile getirdi.

Jain, ayrıca konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Geleceğe hazırlanmak için Hint bankaları, dijital dönüşüme odaklanmanın, müşteri deneyimini geliştirmenin ve siber güvenlik önlemlerine yatırım yapmanın yanı sıra yapay zeka ve blockchain gibi yenilikçi teknolojileri de benimsemeli”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala