bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 69,469.61 1.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,880.45 1.18%
bnb
BNB (BNB) $ 602.93 0.46%
solana
Solana (SOL) $ 170.68 4.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.534658 0.99%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.467716 1.74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.16887 1.27%

Gemini, Genesis müşterilerinin yüzünü güldürdü: Dev ödeme!

gemini genesis

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), geçtiğimiz gün kripto borsası Gemini ve batık borç platformu Genesis ile ilgili yeni kararını açıkladı.

NYDFS’nin açıklamasına göre Gemini, Earn adlı pasif gelir programına dahil olan Genesis müşterilerine büyük bir ödeme yapacak. Kaynaklar, söz konusu rakamın 1,1 milyar doları aşabileceğini belirtti. Kripto borsası, müşteriler haricinde batık şirkete 40 milyon dolar, NYDFS’ye ise 37 milyon dolar ceza ödemesi yapacak.

New Yorklu kurumun ardından sosyal medyada paylaşım yapan Gemini Trust, sürecin detaylarını açıkladı.

Kripto borsası, Earn programına yatırım yapan müşterilere ayni ödeme yapacağını belirtti:

“Kazanma programında bir bitcoin ödünç verdiyseniz, bu anlaşmanın bir parçası olarak bir bitcoin geri alacağınız anlamına gelir.”

Yetkililer, Genesis müşterilerine yatırdıkları ana kripto paranın yanında kazanılan pasif gelirlerde de eksiksiz ödeme vaat etti. Gemini, iflas mahkemesinin süreci onayladığı takdirde Genesis müşterilerinin iki ay içerisinde yüzde 97’ye varan iade alacağını paylaştı.

Gemini ve Genesis’e ne olmuştu?

ABD’de faaliyet gösteren kripto şirketleri Genesis ve Gemini geçtiğimiz sene SEC’in soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iki şirketin de kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığını iddia etti. Gemini, bu kararın ardından Earn adlı pasif gelir programını sonlandırma kararı aldı.

Kripto borç platformu Genesis ise Ocak ayının ortasında iflas etti. Başta Bitcoin ve altcoinlerdeki düşüş, şirketin finansal yapısını alt üst etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala