Finans Tarihindeki En Büyük İcat! | Bitcoin Merkeziyetsiz Midir?

Kıvılcım Harika Ertunç’un sunumuyla Kripto Meydanı’nda Sefer Yüksel, Ahmet Usta ve Çağla Gül Şenkardeş ile Blockchain’i, merkeziyetsizliği ve daha fazlasının konuşulduğu Kripto Meydanı’n yeni bölümü yayınlandı. Kripto Meydanı’nda finans sektörünü değiştiren konular ele alındı.

Finans Tarihinin En Büyük İcadı Nedir?

Son yılların belki de en popüler konusu olan Blockchain’ ile birlikte gelen merkeziyetsizliği tanımlayan Çağla Gül Şenkardeş, “Merkeziyetsizlik dediğimiz şey, Blockchain üzerinden konuşuyorsak, bir parça kod ile yarattığınız dünya, yarattığınız operasyon ve yarattığınız insanların sosyalleşen pratiklerine dönüştüreceği bir uygulama ya da hizmettir.” dedi.

Finans konusu da Kripto Meydanı’nda ele alınan önemli konulardan birisi oldu. Konu hakkında Sefer Yüksel, “Finans tarafına geldiğimizde, bence finansın icadından beri en büyük devrim internet bankacılığı ve mobil bankacılıktır.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.838,28 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
23.572,46 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.402,33 TL 0,43%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,92 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
5,99 TL 0,81%
matic-networkMATIC/TRY
17,11 TL 0,04%
Bağlantıyı kopyala