bitcoinBTC/USD
$ 62,510.75 9.20%
ethereumETH/USD
$ 3,451.13 5.55%
cardanoADA/USD
$ 0.654582 5.14%
xrpXRP/USD
$ 0.59131 1.65%
bnbBNB/USD
$ 415.42 4.38%
solanaSOL/USD
$ 122.74 12.80%
avalanche-2AVAX/USD
$ 41.32 4.57%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129066 34.76%
tronTRX/USD
$ 0.142877 0.30%
chainlinkLINK/USD
$ 19.69 3.54%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.03 0.58%
aptosAPT/USD
$ 12.32 22.33%
arbitrumARB/USD
$ 1.99 6.05%
optimismOP/USD
$ 3.91 3.79%

Paylaş

Finans ekosisteminin geleceği IFW’da tartışılacak: İstanbul Fintech Week 2024’ün bu seneki teması belirlendi

1706698891 Fintech Week G rsel 1

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) desteğiyle KOOP Ventures tarafından düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW), beşinci yılında ivme kazanarak daha da geniş bir alan ve kapsamda katılımcıları ile buluşuyor. 16 – 17 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul, Fişekhane’de düzenlenecek etkinlik, hem globalden hem de Türkiye’den finans sektörünün öncü şirketlerini ve lider konuşmacılarını ağırlayacak. Katılımcılar, 55’ten fazla oturumla güncel finansal teknolojileri ve yenilikleri keşfetme şansını elde edecekler. Türkiye ve on farklı ülkeden fintech liderleri ve startup’ların yer alacağı etkinlikte her biri bulundukları coğrafyanın finans ekosistemi hakkında derinlemesine bilgiler verecek. Yüksek profilli C-Suite salonunda düzenlenecek kapalı oturumlar, üst düzey katılımcıların ağ kurmalarına ve sektördeki en son gelişmeleri tartışmalarına olanak tanıyacak.

Ana oturumlar olan Web3 ve Dijital Finans Zirveleri’nin yanında, paralel oturumlarda AI in Finance ve Women in Finance başlıkları ile finansal teknoloji dünyasının geleceği derinlemesine incelenecek. Etkinlik ayrıca; startup sunumları, katılımcı ülkelerin kendi fintech sektörlerindeki fırsatları anlattıkları sunumlar ve KOBİ zirvesi ile bu yıl sektörü çok daha geniş bir spektrumda bir araya getirecek.

Web 3 ve dijital finans zirveleri

İstanbul Fintech Week’in ilk günü 16 Nisan’da Web3 Zirvesi ile başlayacak, 17 Nisan’da ise Dijital Finans Zirvesi oturumları ile devam edecek. Birinci gün gerçekleşecek Web3 Zirvesi’nde Bitcoin ETF ile Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması, Web3 dünyasındaki son gelişmeler, merkez bankası dijital paraları, kripto varlıkların regülasyonu, tokenizasyon, müşteri tanımadaki yenilikler ve metaverse’ün ele alındığı konuşma ve paneller yer alacak. 17 Nisan’daki Dijital Finans Zirvesi’nde ise servis olarak finans modeli, ödemeler ve para transferindeki yenilikler ile geleneksel bankacılıkla “yalnızca dijital” bankacılığın kesişme noktaları gibi konu başlıkları 4 keynote ve 7 farklı panelde ele alınacak.

Dijital finansın öncüleri ödül programı

Dijital Finansın Öncüleri Ödül Programı’nın töreni ise IFW 2024’ün birinci günü olan 16 Nisan 2024 tarihinde düzenlenecek. KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR), Türkiye’nin finansal teknolojiler bağlamında bölgedeki ve dünyadaki rolünü güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri Ödül Programında şirketler 7 kategoride değerlendirilecek ve ödüllendirilecek. Ödüllerdeyer alan kategoriler ise şöyle: Öncü Banka, Vizyoner Banka, İş Birliğine En Açık Banka, Küresel Öncü Fintech, Yükselen Fintech, Yenilikçi Fintech ve Finansal Kapsayıcılık.

Ödül Programının jüri üyeleri arasında CCW Teknoloji Yatırımları A.Ş. Kurucusu ve Finansal Kurumlar Birliği Eski Başkanı Adem Duman; Brighton Üniversitesi İşletme ve Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceylan Onay; İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Tunçalp; FINTR Yönetim Kurulu Başkanı Demet Zübeyiroğlu; WinningCircle300 Kurucusu Efe Bulduk; Girişimci, Melek Yatırımcı Mentor Nevzat Aydın ve KPMG Türkiye Fintech ve Dijital Finans Lideri Sinem Cantürk yer alıyor.

Birbirinden değerli markalar İstanbul Fintech Week’te

İstanbul Fintech Week, finans ekosisteminin önde gelen şirketlerini bir araya getiriyor. Bu önemli etkinliğin Black sponsorları BankPozitif ve Payfix olurken, Premium sponsorları arasında Akbank, Definex, Mastercard ve Türkiye İş Bankası yer alıyor. Odeabank, C-Suite kapalı oturumlarının sponsorluğunu üstlenirken; Hiperaktifkredi, KPMG ve Yapı Kredi ise etkinliğin co-sponsorları olarak katkıda bulunuyor. Etkinliğin destekçileri arasında D&R, Endless Fairs, Utilify ve Warpiris bulunuyor.

Detaylı bilgi ve bilet satın alımı için: https://istanbulfintechweek.com

KOOP Ventures Hakkında

KOOP Ventures; ölçeklendirme, finansman ve iş geliştirme başlıklarında fintech kuruluşlarını destekleyen lider bir danışmanlık şirketidir. Ekip; finansal hizmetler, teknoloji, startuplar ve fintech alanlarında derin bir deneyime sahiptir. Kurucuların çok yönlü geçmişi, bankalar, sigorta şirketleri ve borsalar gibi işletmelerin yanı sıra fintech, ödemeler, kripto ve yapay zeka alanlarında gelişmekte olan şirketlerle çalışma konusunda önemli bir değere sahiptir. 

KOOP Ventures’ın hizmetleri arasında; fintech şirketlerine büyüme, ölçeklenme, uluslararasılaşma, ürün ve kaynak yaratmada koçluk, birleşme, satın alma ve finansman danışmanlığı, kripto sektöründe Türkiye’de uçtan uca kurulum ile Türkiye’den uluslararası açılıma destek, bankacılık ve sigorta sektörlerinde açık inovasyon danışmanlığı yer almaktadır.

Sektörel uzmanlardan, yöneticilerden ve yatırımcılardan oluşan yerleşik bir ağa sahip KOOP Ventures tarafından düzenlenen İstanbul Fintech Week, fintech sektörünün global buluşma noktalarından biri olarak öne çıkmaktadır. Bu etkinlik ile KOOP, ekosistemin güçlenmesini amaçlamaktadır.

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR) Hakkında

2020 Şubat ayında kurulmuş olan Türkiye’nin ilk fintech derneği FINTR, 28 kurumsal, 40 girişimci üyesi ile Türkiye’de fintech ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasaları, ödeme hizmetleri ve diğer finansal sektörlerde inovasyonun ve ileri teknoloji uygulamaların yaygınlaşmasına, çözümlerin ve girişimlerin sayısının artırılmasına, ulusal ve uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesine ve ekosistemin büyütülmesine yönelik faaliyetleri bulunan FINTR, İstanbul’u ve Türkiye’yi EMEA bölgesinde (Avrupa-Ortadoğu-Afrika) finans ve teknoloji bağlamında referans noktası bir lokasyon ve hub olarak öne çıkarmayı; İstanbul’u yerli ve yabancı girişimler için çekim merkezine dönüştürerek İstanbul’da uluslararası bir inovasyon ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Detaylı bilgiyi www.fintr.org adresinden alabilirsiniz.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala