bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,688.33 5.01%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,109.20 3.63%
bnb
BNB (BNB) $ 559.71 2.31%
solana
Solana (SOL) $ 143.91 9.64%
xrp
XRP (XRP) $ 0.500992 1.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.461932 4.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152266 5.08%

Fidelity Digital, Bitcoin Karşılığında Kredi Verecek

fidelity digital bitcoin karsiliginda kredi verecek

Son zamanlarda kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisi artmaya başladı. Bu kapsamda önemli bir adım da Fidelity Digital’dan geldi. Fidelity Digital, kurumsal müşterilerine Bitcoin teminatı karşılığında kredi sunacağını açıkladı.

Fidelity Digital Assets’in Başkanı Tom Jessop, bu adım hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Jessop, firmanın müşterileri arasında kripto para madencileri, yatırım fonları ve OTC’lerin yer aldığını söyledi. Jessop ayrıca Bitcoin teminatlı kredi hizmetinin temel bir özellik olduğunu dile getirdi. Ona göre, pazar büyüdükçe bu hizmet olmazsa olmazlar arasında yer alacak.

İlgi Artıyor

Fidelity tarafından 2020 başlarında yapılan bir anket, kurumsal yatırımcı ilgisinin büyüdüğünü ortaya koymuştu. Son zamanlarda karşımıza çıkan kurumsal firmaların kripto para yatırımlarıyla ilgili haberler de bunu kanıtlıyor.

Fidelity Digital’ın kurumsal müşterileri için attığı bu kripto para adımı, Bitcoin’in benimsenmesinde de büyük rol oynayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala