bitcoinBTC/TRY
1.275.668,97 TL 5,29%
ethereumETH/TRY
66.068,93 TL 2,41%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.672,49 TL 0,78%
xrpXRP/TRY
17,93 TL 0,57%
solanaSOL/TRY
1.750,12 TL 1,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
65.636,53 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
12,19 TL 4,41%
dogecoinDOGE/TRY
2,71 TL 3,84%

Paylaş

Fed yetkilisi, stablecoin’ler için regülasyon talebini yineledi

fed 2

Fed’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı Michael Barr, özel şirketlerin stablecoin hamlelerinin endişe verici olduğunu belirtti.

DC Fintech Week’te konuşan Barr, stablecoin’lerin dolara endeksli olması sebebiyle “Fed’e duyulan güveni” ödünç aldığını söyledi.

Fed, stablecoin’lere olan odağını artırdı ve geçtiğimiz ağustos ayında bankalar üzerindeki denetimini güçlendirme amacıyla yeni önlemler aldığını açıkladı. Barr, geçtiğimiz ay yaptığı bir başka açıklamada, stablecoin’lerin federal düzenleme olmaksızın piyasaya sürülmesinden ötürü “derin bir endişe” duyduğunu dile getirdi.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki vekiller, yaz boyunca stablecoin’lerin düzenlenmesi için stablecoin tasarısı sundu. Bu tasarı, meclis içerisinde çeşitli tartışmaların ortaya çıkmasına sebep oldu. Temsilci Maxine Waters, eyalet regülatörlerinin Fed’in katkısı olmaksızın stablecoin ihracını onaylamasına izin verecek bir maddeli eleştirdi.

CBDC’lerin geleceği belirsiz

Fed, geçtiğimiz yıl potansiyel bir CBDC’nin artılarının ve eksilerinin yer aldığı bir rapor yayımladı. Barr, merkez bankasının henüz bir karar almadığını dile getirdi.

Barr, Fed’in yalnızca Kongre’nin açık bir yetki vermesi halinde bir CBDC piyasaya sürülebileceğini söyledi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala