bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,345.04 3.35%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,790.71 1.38%
bnb
BNB (BNB) $ 590.25 3.58%
solana
Solana (SOL) $ 170.65 4.32%
xrp
XRP (XRP) $ 0.51937 1.74%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.459643 4.59%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.157788 4.63%

Ethereum’un (ETH) Kurucusu Vitalik Buterin’den Ripple’a Eleştiri

ethereumun eth kurucusu vitalik buterinden ripplea elestiri

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ripple’ın Bitcoin ve Ethereum hakkındaki suçlamalarına yanıt verdi.

Ripple, Pazartesi günü yaptığı açıklamada şirketin SEC tarafından XRP’nin menkul kıymet olarak değerlendirilmesi nedeniyle usulsüzlük ile suçlandığını açıklamıştı. Suçlamanın ardından Ripple, Bitcoin ve Ethereum’u “Çin’in kontrolünde” olmakla eleştirdi.

Buterin Eleştirileri Yanıtladı

Ethereum’un kurucu ortağı, XRP/Ripple ekibinin yeni bir seviyeye ulaştığını tweetledi:

“Görünüşe göre Ripple/XRP ekibi, tuhaflıkta yeni bir aşama kaydediyor. Shitcoin’lerinin *kamu politikası nedeniyle*, yani Bitcoin ve Ethereum “Çin’in kontrolünde” olduğu için bir menkul kıymet olarak adlandırılmaması gerektiğini iddia ediyorlar.”

Ripple’ın merkeziyetsizlik iddialarının ironisi, sektörün diğer isimlerinin de gözünden kaçmadı. Evan Van Ness şunları söyledi:

“Ama en komik kısmı, Ripple’ın kendilerinin daha az merkeziyetçi olduklarını iddia etmesi oldu. -Çin’in kontrolünde olamayız çünkü %100 Amerika merkezliyiz-”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala