Coinbase CEO’sundan Binance USD Açıklaması

coinbase ceosundan binance usd aciklamasi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde rakip kripto para borsası Binance’in stablecoin’i Binance USD’yi delist edeceğini açıklamıştı. Coinbase’in bu kararı sonrasında Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin bu kararı hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, BUSD’yi Neden Çıkardıklarını Açıkladı

Kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin likiditesi hakkında endişelerinin bulunması sebebiyle Coinbase’in Binance USD (BUSD) ticaretini askıya alma kararı aldığını belirtti.

coinbase ceosundan binance usd aciklamasi 2

Coinbase daha önce Binance’in sorunlu stablecoin’i olan BUSD’yi listelemeden çıkarmasının nedenini kendi dahili izleme ve incele süreçlerine dayanarak, stablecoin’in artık listeleme standartlarını karşılamaması sebebiyle alındığını açıklamıştı. Coinbase delist kararı hakkında daha fazla açıklamada bulunmadı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong katıldığı bir programda konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Coinbase olarak Binance USD’yi listeden çıkarmamızın nedeni, Binance USD ihraççısı Paxos’a BUSD basımını durdurma emri verilmiş olmasıydı. Bu nedenle müşterilerimizin likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceği konusunda endişeliydik.

Son olarak New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) Paxos’a Binance ile olan ilişkisiyle bağlantılı olarak çözülmemiş sorunlar sebebiyle Paxos’a Binance’in stablecoin’i olan BUSD basımını durdurmasını emretmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala