bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,048.16 1.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,069.52 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 560.03 0.25%
solana
Solana (SOL) $ 143.19 0.82%
xrp
XRP (XRP) $ 0.517305 3.18%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481891 1.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153885 0.71%

Coinbase CEO’sundan Binance USD Açıklaması

coinbase ceosundan binance usd aciklamasi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde rakip kripto para borsası Binance’in stablecoin’i Binance USD’yi delist edeceğini açıklamıştı. Coinbase’in bu kararı sonrasında Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin bu kararı hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, BUSD’yi Neden Çıkardıklarını Açıkladı

Kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin likiditesi hakkında endişelerinin bulunması sebebiyle Coinbase’in Binance USD (BUSD) ticaretini askıya alma kararı aldığını belirtti.

coinbase ceosundan binance usd aciklamasi 2

Coinbase daha önce Binance’in sorunlu stablecoin’i olan BUSD’yi listelemeden çıkarmasının nedenini kendi dahili izleme ve incele süreçlerine dayanarak, stablecoin’in artık listeleme standartlarını karşılamaması sebebiyle alındığını açıklamıştı. Coinbase delist kararı hakkında daha fazla açıklamada bulunmadı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong katıldığı bir programda konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Coinbase olarak Binance USD’yi listeden çıkarmamızın nedeni, Binance USD ihraççısı Paxos’a BUSD basımını durdurma emri verilmiş olmasıydı. Bu nedenle müşterilerimizin likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceği konusunda endişeliydik.

Son olarak New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) Paxos’a Binance ile olan ilişkisiyle bağlantılı olarak çözülmemiş sorunlar sebebiyle Paxos’a Binance’in stablecoin’i olan BUSD basımını durdurmasını emretmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala