Çin’in Nanjing Şehrinden Metaverse Hamlesi

cinin nanjing sehrinden metaverse hamlesier

Çin kripto para birimlerine karşı sert duruşu ile bilinse de blockchain, NFT ve metaverse alanlarında yer alıyor. Son olarak Çin’in Jiangsu Eyaletinin başkenti Nanjing Şehri, Çin Blockchain Teknolojisi ve Uygulama İnovasyon Platformu’nun açılışını yaptı. Bu hükümet destekli platform, ülke genelinde metaverse araştırma ve geliştirmeyi teşvik edecek.

Çin’in Nanjing Şehrinden Hükümet Destekli Metaverse Platformunu Başlattı

Çin’in Nanjing Şehri, hükümet destekli metaverse platformunu başlattı. Söz konusu platform, Çin’deki akademik kurumların ve işletmelerin kaynaklarını birleştirmeyi ve metaverse ile ilgili alanlarda araştırma çabalarını desteklemeyi amaçlıyor.

cinin nanjing sehrinden metaverse hamlesier 1

Yeni kurulan devlet destekli kuruluş, Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknolojisi Üniversitesi (NUIST) tarafından yönetiliyor. NUIST’in resmi sosyal medya hesabında yapılan bir duyuruya göre platform, Çin anakarasındaki çeşitli akademik kurumları ve blockchain ile ilgili şirketleri temsil eden kurucu üyelerden oluşuyor.

Bunun yanında Çin, kripto para birimleri ve NFT’ler konusunda katı düzenlemelere sahip olsa da , ülke dijital ekonomisini yönlendirmede metaverse de dahil olmak üzere Web3 teknolojilerinin dönüştürücü gücünü kabul ediyor.

Yerel medyadan yakın tarihli bir raporda , Bilim ve Teknoloji Bakanlığı eski bakan yardımcısı Wu Zhong-ze, eğitim, ticaret, sağlık ve eğlence dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde metaverse kullanımının genişletilmesinin önemini vurguladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
579.989,98 TL 1,44%
ethereumETH/TRY
40.371,13 TL 1,95%
tetherUSDT/TRY
21,94 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.709,95 TL 6,22%
usd-coinUSDC/TRY
21,94 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
11,42 TL 1,87%
staked-etherSTETH/TRY
40.332,52 TL 2,03%
cardanoADA/TRY
7,18 TL 4,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,49 TL 2,29%
solanaSOL/TRY
408,73 TL 6,97%
Bağlantıyı kopyala