bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,788.97 0.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,528.57 0.84%
bnb
BNB (BNB) $ 623.03 4.27%
solana
Solana (SOL) $ 172.05 0.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608366 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585344 0.24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199978 1.55%

Çin DCEP Denemelerini Genişletiyor

Cin DCEP Denemelerini Genisletiyor 2

China Construction Bank (CCB) artık müşterilerinin DCEP (dijital para birimi elektronik ödeme) kullanmaları için cüzdan kaydetmelerine izin verdiğini bildirdi. Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen resmi bir dijital yuan başlığı, ‘Çin Parası’ olarak anılıyor.

Dijital RMB Cüzdan Kaydı Başlıyor

Şu andan itibaren bankanın müşterilerinin CCB mobil uygulamasını indirebileceğini ve bir DCEP cüzdanı (dijital RMB olarak adlandırılıyor) cüzdanı için başvuruda bulunabileceğini söylüyor.

Bunu yapmak için “dijital para birimi” arama talebinde bulunmak gerekiyor. Müşteriler cüzdanı banka kartlarını doldurmak, QR kodları ve havale işlemleri ile ödeme yapmak için kullanabilirler.

Çin, DCEP Denemelerini Genişletiyor

Yaklaşık iki hafta önce, Çin Ticaret Bakanlığı temsilcisi DCEP testlerinin ülkenin en gelişmiş bölgelerinde bulunan büyük şehirlerde uygulanacağını açıkladı. Bunlar arasında Hong Kong, Pekin, Makao gibi bölgeler bulunuyor.

Bakanlık temsilcisi, Çin’in daha fakir bölgeleri gerekli koşulları karşılayabiliyorsa, Çin CBDC’sini (bir merkez bankası dijital para biriminin kısaltması) test etmeye de katılabilirler.

ABD’nin Çin’e “Kripto Para Yarışını” Kaybetmekten Korkuyor

Daha önce Anthony Pompliano ve Stuart Alderoty gibi kripto para sektöründen birkaç isim,ABD’nin dijital USD’yi yakında piyasaya sürmediği takdirde, Çin’e finansal teknolojilerle ilgili “soğuk savaşı” kaybetme riski taşıdığını belirtti.

CNBC röportajlarından birinde Anthony Pompliano, ABD’nin (internetin ortaya çıkmasıyla elde ettiği) teknolojik liderliğini, DCEP’e mümkün olan en kısa sürede bir dijital dolar ile yanıt vermezse, Çin’e kaybedebileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala