bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,258.22 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,492.70 0.38%
bnb
BNB (BNB) $ 588.17 0.19%
solana
Solana (SOL) $ 132.93 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.483342 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386629 0.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123811 0.90%

Bitfinex analistlerinden Bitcoin boğası için son tarih!

bitcoin boga piyasasi

Bitfinex analistleri, Bitcoin’in (BTC) gidişatı ve boğa piyasasının zirveye ulaşacağı tarih hakkında bir rapor yayımladı.

Kripto borsası Bitfinex’in analistleri, BTC’nin boğa piyasasında zirveye ulaşacağı tarihi gösteren verileri irdeledi. Analistler, döngünün çok da uzun sürmeyeceğini düşünüyor.

bitcoin analist

Analistler değerlendirdi: Bitcoin boğası bu tarihte bitebilir

Bitfinex analistleri, veriler üzerinden yaptıkları değerlendirme sonucunda Bitcoin’in (BTC) 2024 yılının dördüncü çeyreğinde boğa koşusunu noktalayabileceğini belirttiler. Analistlere göre, yıl sonu BTC’de zirve görülecek ve burada döngü sona erecek.

The Block’a konuyla ilgili açıklama yapan analistler, “Tarihsel veriler, bitcoin’in genellikle yarılanma olayından birkaç ay sonra yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığını gösteriyor. Bu nedenle, piyasanın zirvesinin 2024 yılının 4. çeyreği civarında gerçekleşebileceğini tahmin ediyoruz.” şeklinde görüş bildirdiler.

Analistlerin raporuna göre, BTC tarihsel olarak belirli bir oranın üzerine çıktığında döngünün zirvesine ulaşıyor. Raporda, lider kriptonun bu zirveye ulaşmadan önce daha fazla yükseliş yaşayabileceği belirtildi.

Analistlerin bu görüşte kullandığı veriler piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranı gibi temel ölçütler oldu. Yaklaşık 2,56’lık mevcut MVRV değeri, önemli ölçüde realize edilmemiş kârı gösteriyor. Tarihsel verilere göre, MVRV oranı 3,2’yi aştığında BTC’de zirve görülüyor.

Bitfinex analistleri, bu döngüde BTC’nin 120.000 dolara kadar yükseliş yaşayabileceğini belirttiler. Fiyat tahmininde de zincir üstü göstergeler ve tarihsel veriler kullanıldı.

Bir Bitfinex raporu, bitcoin’in bir piyasa zirvesine ne zaman yaklaşmaya başlayabileceğini gösteren piyasa göstergelerine işaret etti.

Kripto borsası Bitfinex’teki analistler, mevcut bitcoin boğa piyasası döngüsünün 2024’ün dördüncü çeyreğinde zirveye ulaşabileceğini öngördü.

Analistlere göre, para akışı Bitcoin’den uzaklaşacak ve spot Ethereum ETF’ler ile çeşitli altcoin‘lere kayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala