bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,313.23 4.30%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,077.55 4.95%
bnb
BNB (BNB) $ 553.48 4.97%
solana
Solana (SOL) $ 138.95 3.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.491116 7.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457032 6.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152602 6.74%

Bitcoin Yeni Adres Sayısında Rekor Kırıldı

bitcoin yeni adresi sayisinda rekor kirildi

Bitcoin (BTC), son günlerde başlattığı yükseliş hareketini sürdürüyor. Lider kripto para birimi, yayın saati itibariyle CoinMarketCap verilerine göre 17.826 dolardan işlem görüyor. BTC’nin bu yükselişiyle beraber, yatırımcıların da ilgisi artmaya devam ediyor. Glassnode verilerine göre geçtiğimiz saatte açılan Bitcoin yeni adres sayısı, Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

Konuyla ilgili olarak grafik paylaşan Glassnode, şu açıklamada bulundu:

“Geçtiğimiz saat itibariyle, Bitcoin ağında yeni oluşturulan adres sayısının Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gözlemledik.”

Glassnode’un hazırladığı bu grafik, Bitcoin yeni adres sayısını 24 Günlük Hareketli Ortalama bazında değerlendiriyor. Glassnode bu metriği “Ağdaki yerel kripto paranın bir işleminde ilk kez ortaya çıkan benzersiz adreslerin sayısı” olarak tanımlıyor.

Neden Önemli?

Bitcoin yeni adres sayısının artış göstermesi, Bitcoin’e olan ilginin arttığını gösteriyor. Bu da analistlere göre fiyat yükselişinin habercisi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala