Bitcoin Madenciliği Şubat 2023 Raporu

cin komunist partisinden bitcoin madenciligi aciklamasi 2

Kripto para sektörü oldukça karmaşık bir dönemden geçiyor. Düzenleme çalışmaları, yatırımlar ve diğer birçok etmen, kripto madenciliğini de oldukça fazla etkiliyor. Şubat ayında genel olarak yatay seyreden Bitcoin’in performansı, bazı Bitcoin madenciliği hisselerinin gerisinde kaldı. Şimdi birlikte Bitcoin madencilik raporuna bir göz atalım.

Bitcoin Madenciliği Ağ Zorluğunda Artış

Kripto sektöründe hareketlilik devam ederken madencilik zorluğunun 34.251t’ye çıktığı ekim ayı sonu sonrası, Kasım ayında 35.945t’lik zorluk, madencilik sistemlerinin kârlılık oranlarını düşürmüştü. Şubat ayında ise madencilik zorluğu YCharts tarafından elde edilen verilere göre; 43.05t olarak belirlendi.

Ekran Resmi 2023 03 03 14.52.49

Bununla beraber Bitcoin madenciliği zorluğu birkaç madencinin kapanmasına neden olan zorlu ayı piyasası ortasında yüzde 3.6 düştü. Kripto para piyasalarındaki dalgalanma devam ederken blok başına düşen ödeme miktarı da oynaklık göstermeye devam ediyor.

Ayrıca Bitcoin madenciliği gelirlerinin büyük bir kısmı, blok ödül sübvasyonundan (467.34 milyon dolar) gelirken, küçük bir kısmı ise işlem ücretlerinden (9.31 milyon dolar) geldi.

Bu gelişmeler beraberinde lider kripto para birimi Bitcoin’in güncel durumuna bir göz gezdirelim. Bitcoin haberin yazımı esnasında 22.403 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
600.261,15 TL 3,74%
ethereumETH/TRY
41.141,59 TL 4,86%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.476,83 TL 10,20%
usd-coinUSDC/TRY
23,44 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
11,42 TL 7,39%
staked-etherSTETH/TRY
41.061,68 TL 5,03%
cardanoADA/TRY
5,67 TL 24,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 12,03%
tronTRX/TRY
1,55 TL 14,86%
Bağlantıyı kopyala