bitcoinBTC/USD
$ 60,520.22 5.91%
ethereumETH/USD
$ 3,273.29 0.84%
cardanoADA/USD
$ 0.613357 1.95%
xrpXRP/USD
$ 0.561562 4.83%
bnbBNB/USD
$ 405.99 2.88%
solanaSOL/USD
$ 110.52 2.31%
avalanche-2AVAX/USD
$ 38.26 2.20%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.111628 13.61%
tronTRX/USD
$ 0.141232 0.59%
chainlinkLINK/USD
$ 18.79 1.52%
matic-networkMATIC/USD
$ 0.974222 5.38%
aptosAPT/USD
$ 12.04 21.84%
arbitrumARB/USD
$ 1.85 1.37%
optimismOP/USD
$ 3.64 1.84%

Paylaş

Bitcoin ETF karmaşası, blockchain’de ölümsüzleştirildi

etf 14

Bir kullanıcı, dün yaşanan ETF onayı krizine ilişkin şakayı, blockchain’e kaydetti.

ABD’de ilk spot Bitcoin ETF’ine ilişkin çıkacak karar merakla beklenirken, bir Bitcoin kullanıcısı yaşananları tiye almak için harekete geçti.

Bir Bitcoin kullanıcısı, SEC’nin resmi X hesabından sahte bir ETF onayı gönderisinin paylaşılmasının ardından, blockchain üzerinden “SEC Başkanı ikinci ETF onayının eşiğinde” kodlu mesajın yer aldığı bir işlem gerçekleştirdi.

Bitcoin blockchain’i üzerindeki aktiviteleri takip eden mempool.space isimli web sitesine göre kullanıcı, bu işlem için 2,97 dolarlık bir ücret ödedi.

Yapılan bu şaka, geçmişte Bitcoin blockchain’in 2009’da Genesis bloğuna yerleştirildiği iddia eden mesajı anımsattı. O mesajda “Şansölye, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” ifadeleri yer almıştı.

Piyasalar gözünü SEC’den çıkacak karara çevirmiş durumda. SEC, spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin kararını bugün açıklayacak.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, ETF kararının TSİ 00:00 – 02:00 arasında açıklanacağını iddia etti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala